spor salonu
Denizli 11°C
16 Şubat 2020 - Pazar
İtfaiye'den ortaokul 5. Sınıflara temel yangın eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi tarafından Denizli’de 15 okulda toplam 10 bin öğrenciye temel yangın ve güvenli yaşam eğitimi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde Denizli'de Ortaokul 5. sınıflara temel yangın ve güvenli yaşam eğitimi veriliyor. Denizli’de gelecek nesillerin yangın, doğal afetler ve acil durumlar konusunda bilgi sahibi olması amacıyla  Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi tarafından okullarda başlatılan eğitim çalışmaları devam ediyor. Belirlenen programlar dahilinde okullarda eğitim çalışması yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi ekipleri, kent genelinde 15 okulda toplam 10 bin öğrenciye yangın ve güvenli yaşam eğitimi verdi.

Eğitimlerde ilk olarak öğrencilere yangın çeşitleri ve müdahaleleri düzenlenen seminerler ile anlatıldı. Seminerlerde doğal afetler ve bu durumlarda yapılacak konularda öğrencilere aktarıldı. Seminerlerin ardından okullarda yapılan tatbikatlar ile de uygulamalı olarak öğrencilere bilgi verildi. Tatbikatlarda kontrollü şekilde yakılan alevler verilen eğitimler doğrultusunda öğrenciler tarafından söndürüldü.


Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web