spor salonu
Denizli 17°C
14 Aralık 2019 - Cumartesi
AK Parti Pamukkale ilçe kadın kolları başkanı Zehra Karabay'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

AK Parti Pamukkale İlçe kadın kolları başkanı ve Pamukkale belediye meclisi üyesi Zehra Karabay 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik günü mesajı yayınladı.

“Bir bireyi farklı bir kültürde yetiştirebilirsiniz. Ama bütün toplumu tarihi değerlerinden uzaklaştırarak farklı bir toplum haline dönüştüremezsiniz” diyen Başkan Karabay, Dünya'da ve Türkiye’de birilerinin şekillendirdiği bir toplum oluşturulması yerine, barışı, huzuru ve herkesin inandığı gibi yaşayabilmesini arzu ettiklerini söyledi. Gelişen, kalkınan bir Türkiye’nin bazı kesimler tarafından arzu edilmediğini dile getiren Karabay, şöyle konuştu;

“Bu millet, 15 Temmuz’da her türlü teçhizata ve güce sahip darbecilere karşı durabilmeyi gösterdi. Bu duruş, dünya milletlerine de bir örnek teşkil etti. Bu nedenle 28 Şubat ve 15 Temmuz’un hafızalarda zinde olarak kalması gerekiyor. Çünkü o günlerde bu toplumun kendi bireyleriyle mücadele edildi. Siz değerli, yürekli insanlar samimiyetinizi ve imanınızı ortaya koyarak, ‘Çanakkale Geçilmez’ der gibi ‘Bu davadan geçilmez’ dediniz.

“Rabbimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza güç kuvvet versin. Onun sağlam iradesi ve duruşu arkasından bizleri koşturdu” ifadesini kullanan Karabay, “Biliyoruz ki darbeler zayıf ve gergin toplumlarda başarılı olur. Güçlü iradesi ve imanı olan toplumlarda başarılı olması mümkün değildir. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Bu topraklarda Aziz Şehitlerimizin hatıraları, canları pahasına verdikleri mücadelenin izleri var.

Bu vatan, bu bayrak bizim şerefimiz.

Koruyacağız; 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. şeklinde konuştu.

Etiketler ; gündem haber haberler

Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web