Denizli 32°C
17 Eylül 2019 - Salı
EĞİTİM-BİR SEN'Lİ KADINLARDA HAFİZE KURBAN CİNAYETİNE TEPKİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu, beyin ölümü gerçekleşen Hafize Kurban cinayeti ile ilgili bir açıklama yayınladı.

'Kadın;  bir anne,  ilk öğretmen ve o da bir insan'

 

 

Açıklamada;

 

“Emine Bulut cinayeti acı gerçeği ile hafızalarımızda ki yerini korurken; Hafize Kurban,  27 Ağustos tarihinde 4 yaşındaki kızının yanında eski eşi tarafından defalarca bıçaklanarak ağır yaralanmıştı. Bir anne çocuğunun gözü önünde ne acıdır ki göz bebeği yavrusunun babası tarafından canice katledilmeye çalışılmıştı.

 

Bugün o annenin beyin ölümünün gerçekleştiği,  yaşam mücadelesini kaybettiği ve yeni hayatlara umut olmak için organlarının bağışlanacağı basına yansıdı.

 

Bir masumun canına kıymak bütün insanlığı katletmekle aynı şeydir. Tasarlayarak ve taammüden işlenen her cinayet gibi bu vahşeti ortaya koyan cani en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Asıl olanın ise, bu tür cinayetlere bizleri götüren sebepler neler ise bunların üzerinde ciddiyetle kafa yorup, bu sebepleri ortadan kaldıracak toplumsal gerçekliğimiz ve değerlerimizle uyumlu çalışmaların hayata geçirilmesidir. Nitekim bu toplumun anılan sebeplerle kan dökülmesine, başka canların yitip gitmesine tahammülü kalmamıştır. Önlem alınmazsa bu süreç ya toplumsal infialler ya da toplumsal tefessühle sonuçlanacaktır. 

 

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No'lu Şube Kadınlar Komisyonu olarak canice katledilen Hafize Kurban'a Allah'tan rahmet,  yakınlarına başsağlığı diliyor,  Caninin en ağır şekilde cezalandırılacağı konusunda inancımızı koruyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 


Bunları gördünüz mü ?
Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web