Denizli 33°C
20 Mayıs 2019 - Pazartesi

İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI

2019-03-14 17:58:08 |
Kanal Denizli
İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI

Denizli Genç İHH Tarafından, PAÜ Kongre Kültür Merkezi'nde, "Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan" adlı program düzenledi. Programda, Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman, Doğu Türkistan'da yaşanılan Zulümleri anlattı.

Denizli Genç İHH 13 Mart Çarşamba Günü Saat 20:00'de Pamukkale Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde "Ümmetin Kanayan Yarası Doğu Türkistan" adlı program düzenledi. Sunuculuğunu Sanatçı Alpaslan Kaya'nın yaptığı Program, İstiklal Marşı ile başladı.
İlahiyatçı Süleyman Çetinlaya'nın Ku'ran-ı Kerim Tilavetiyle devam eden programda, İdris Ayhan ile İsmail Mirza Yakupov'un okuduğu şiirlerle katılımcılar duygu dolu anlar yaşadılar.
Pamukkale Üniversitesi İHH Topluluk Başkanı Emrah Yaman, Genç İHH Başkan Yardımcısı Tuğba Mercan ile Denizli Genç İHH Başkanı Adem Kalay yaptıkları selamlama konuşmaları ile, programla ilgili bilgilerde bulundular. Denizli Genç İHH nın tanıtım sinevizyonu izletilen programda, konuşmacı olarak, Doğu Türkistan Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurahman kürsüye geldi.
Abdulahad Abdurahman yaptığı konuşmasında şunları söyledi. Doğu Türkistan'daki insanlarda sizin kardeşiniz. Oradaki kardeşlerinize inanılması güç, söylenmesi tarif edilemeyecek İşkenceler, zulümler uygulanmaktadır. Bu kardeşleriniz, sizlerden kendileri için savaşmanızı beklemiyor. Ama, bu zulmü dünyaya duyurun. Dünya buradaki zulmü duysun, görsün istiyor. Bunun için burdayız. Bu vesile ile bu programı tertipleyen Denizli Genç İHH ya ve siz duyarlı halka minnet duyuyoruz dedi.
Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı programa çok sayıda STK lar, Denizli Protokolü ile çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI

İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI

İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI

İHH DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN TOPLANDI


Bunları gördünüz mü ?
Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web