Zebra Sürücü Kursu Kayıtları Başlamıştır
Denizli 36°C
23 Ağustos 2019 - Cuma

OTOYOLDA ENGEL KALMADI!

2019-06-11 22:36:55 |
Kanal Denizli
 OTOYOLDA ENGEL KALMADI!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Aydın-Denizli otoyolunun ihalesinin onaylandığını, inşaatın başlaması için bütün prosedürlerin tamamlandığını belirterek, “Denizli’nin yıllardır hayali olan projenin başlaması için artık hiçbir engel kalmadı.

Aydın-Denizli arası artık çok kısa ve çok güvenli olacak. Başkaları konuştu ama biz yaptık. İlmek ilmek işlediğimiz süreci mutlu sonla tamamladık. Gururla ifade etmek isterim ki; yaparsa AK Parti yapar” dedi.

 

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 26 Mart’ta ihalesi yapılan Aydın-Denizli otoyolunun ihalesinin 11 Haziran 2019 itibariyle onaylandığını, inşaatın başlaması için bütün hazırlıkların başladığını açıkladı.

 

5,3 MİLYARLIK DEV PROJE!

 

Projenin 5,3 milyar liraya mal olacak dev bir yatırım olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Otoyolun yapım süresi 3 yıl olarak planlandı. Söz konusu otoyolun 140 kilometresi ana gövde, 14 kilometresi de bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 kilometre uzunluğunda olacak. Otoyol bünyesinde 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesisi bulunacak. Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol ayrım kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar'a, oradan da Nazilli, Kuyucak, Buharkent ve Sarayköy'ün güneyinden devam ederek Denizli'de son bulacak” dedi.

 

“EMEK VERDİK, BAŞARDIK!”

 

Aydın-Denizli otoyolunun büyük ve maliyeti yüksek bir proje olduğuna dikkat çeken AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bu nedenle kamuoyunun da tanık olduğu üzere ilmek ilmek işlediğimiz bir süreç yaşadık. Sabır ve emek isteyen bir projeydi. Denizli’nin yıllardır hayali olan bu proje ile ben de AK Parti’mizin siyaset sahnesine çıktığı ilk yıllarda İl Başkanlığımdan bu yana bizzat alakadar oldum. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci Beyefendi başta olmak üzere, hayalimiz olan bu projeye birçok milletvekilimiz, il başkanımız, bürokratımız emek verdi. Bizi hayalimize kavuşturan sürece katkı koyan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

“DENİZLİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLUYOR!”

 

Projenin başta turizm olmak üzere ekonomik anlamda büyük kazanımlar getireceğini vurgulayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Aydın-İzmir arasında yapılan ve uzun yıllardan beri kullandığımız otoban üzerinden geçerken hep büyük hayaller kurardık. ‘Aydın-Denizli arasında da böyle bir yol olsa ve daha rahat ve güvenli bir yolculuk yapsak’ derdik. İnşallah artık bu hayalimize

Etiketler ; gündem haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web