spor salonu
Denizli 31°C
14 Ekim 2019 - Pazartesi
ÇİVRİL 3. BİSİKLET FESTİVALİ'NE 300 SPORCU KATILDI

Çivril Belediyesi ile AKİDAK'ın birlikte düzenlediği Çivril 3.Bisiklet Festivaline 300 bisikletçi katıldı.

Denizli'nin Çivril ilçesinde 3. Bisiklet festivali gerçekleştirildi.  Çivril Belediyesi ile Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü'nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği Çivril 3. Bisiklet Festivali 300 bisikletçinin katılımı ile tamamlandı.  Festival sporcuların Çivril Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Daha sonra şehir içinde bisiklet turu yapan  sporcular birbirinden renkli gösteriler gerçekleştirdi. Geceyi Ahmetçi Mesirelik Alanı'nda geçiren bisikletçiler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yola koyuldular.

Etkinliğin ikinci günü bisikletçiler "İki Teker Herkese Yeter" etkinlikleri kapsamında Işıklı, Akdağ ve Kocayayla parkuru olmak üzere 77 kilometrelik mesafeyi kat etti. İkinci gün şenlikleri akşamın ilk saatlerinde düzenlenen eğlence ve konser ile devam etti. Festivalin son gününde pedal çeviren sporcular Işıklı Gölü etrafında turlarını tamamladılar.  3. Bisiklet Festivali'nin geleneksel bir hal alacağını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Çivrilli hemşerilerimiz bisikleti sevdiği için bizlerde bu festivali devam ettirmek istiyoruz. Yurdun dört bir yanından gelen sporcularımız festival sayesinde Çivril'in güzelliklerini, doğasını, kültürünü ve tarihini hem  daha yakından tanıyacaklar hem de gittikleri yerlerde ilçemizi anlatacaklar.

Böylelikle ilçemize binlerce turist getirmiş olacağız. Çivril'imizi düşündüğümüz için böyle bir etkinliğin altına imza atıyoruz.  Bisiklet festivalinin güzellikler getirmesini, hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

ÇİVRİL 3. BİSİKLET FESTİVALİ'NE 300 SPORCU KATILDI

ÇİVRİL 3. BİSİKLET FESTİVALİ'NE 300 SPORCU KATILDI

ÇİVRİL 3. BİSİKLET FESTİVALİ'NE 300 SPORCU KATILDI

ÇİVRİL 3. BİSİKLET FESTİVALİ'NE 300 SPORCU KATILDI


Bunları gördünüz mü ?
Kanal Denizli | Denizli'de Haberin Merkezi | 2017 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web