"19 MAYIS MİLLETİMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN DÖNÜM NOKTALARINDANDIR" | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

“19 MAYIS MİLLETİMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN DÖNÜM NOKTALARINDANDIR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinin üzerinden tam 101 yıl geçti. Anadolu’yu işgal eden emperyalistlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesi tarihi bir kahramanlık örneğidir. Milli birliğimizi ve kardeşliğimizi asla bozamayacaklar.

Milli mücadele ateşinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi Türk milleti için İstiklal Harbimizi zaferle sonuçlandırmamızın ve Türkiye Cumhuriyeti devletini sağlam temeller üzerine kurmamızın yolunu açmıştır. Dünya yine Türk Milleti’nin cesaretine ve kahramanlığına sahne olmuştur.

Türk Milleti, her daim tarihin dönüm noktalarına damgasını vurmuştur. 19 Mayıs 1919 tarihi de bu dönüm noktalarındandır. Varlığına, birliğine uzanan elleri kırmakta asla tereddüt etmeyen bu asil millet, istiklaline ve istikbaline bağlılığını da her fırsatta dünyaya ilan etmiştir.

En zor dönemlerde bile korkusuzca ve kahramanca, bir dağ gibi ya da bir dev gibi doğrularak ufka yürüyen aziz milletimiz; bugün yine aynı ruh ve inançla Anadolu topraklarında kadim medeniyetimizi canı pahasına yaşatıyor. Bu topraklarda gözü olanlar bedelini çok ağır ödediler.

Şanlı bir mücadeleyle küllerinden doğan bir devlet ve bu asil millet her daim gençlerimize emanet. Türkiye’yi şuurlu ve değerlerine bağlı gençlerimiz ile daha güzel geleceğe taşıyacağız. Gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ