2. DALGA AVRUPAYI VURMAYA BAŞLADI | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

2. DALGA AVRUPAYI VURMAYA BAŞLADI

Gelen son dakika haberlerine göre; corona virüs (covid-19) salgınında yaşanan ikinci dalga Avrupa’ya adete tekrardan diz çöktürdü. Yapılan son açıklamada durumu en kötü olan ülkeler bir bir açıklandı.

Normalleşme sürecinin başlaması, işletmelerin açılması ve ekonominin canlandırılmasıyla birlikte Almanya, Fransa, İspanya, Finlandiya, Yunanistan, Birleşik Krallık ve İtalya’da vaka sayıları son günlerde artışa geçti. A vrupaya gitgide yaygınlaşan 2. dalga paniği Türkiyeye de uğraması ihtimalleri gün geçtikçe güçleniyor.

Özellikle Mart ile Haziran ayları arasında corona virüsüne karşı çok sıkı önlemler alan ve bu sayede salgının yavaşlamasını sağlayan Almanya, Fransa, İspanya, Finlandiya, Yunanistan, Birleşik Krallık ve İtalya gibi ülkelerde son günlerde vaka sayısındaki artış yetkilileri harekete geçirdi. Birçok ülkede yetkililer konuyla ilgili açıklama yaptı.

İspanya’da bölgesel olarak sokağa çıkma yasağı getirilirken, Yunanistan’da vaka sayısındaki artış ile birlikte yasak ve önlemler sıkılaştırıldı. Almanya’da corona virüsünün “daha aktif” bir hale geldiği belirtilirken Fransa’nın da “kontrolü her an kaybedebileceği” açıklandı.

İspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınında son 24 saatte 2 bin 128 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığının güncellediği Kovid-19 verilerine göre, vaka sayısı son 24 saatte 2 bin 128 artışla 364 bin 196’ya çıktı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ