2020 YILI BİTERKEN VATANDAŞLARIN EN ÇOK MERAK ETTİĞİ SORU; ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

2020 YILI BİTERKEN VATANDAŞLARIN EN ÇOK MERAK ETTİĞİ SORU; ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

2020 yılının sonuna yaklaşırken asgari ücretliler ekim, kasım ve aralık ayında maaşlarında vergi kesintisi olup olmayacağını araştırmaya başladı. Çalışanla maaşlarının vergi dilimine girip girmeyeceğini, maaşlarında kesinti olup olmayacaklarını araştırıyor. Asgari ücretle çalışanlar “Asgari ücret ne kadar?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı. 

 

 

Her yıl ekim, kasım ve aralık aylarında asgari ücret maaşlarından vergi kesintisi yapılıyor. Vatandaşlar yılın sonuna yaklaşırken bu sene de maaşlarında vergi kesintisi olup olmayacağını araştırmaya başladı. Peki, asgari ücret ne kadar?

Daha önce de belirttiğimiz gibi yılın son aylarında asgari ücretli çalışanların maaşlarına vergi kesintisi uygulanıyor. Aynı durumun bu sene olup olmayacağı da merak konusu. Bu sene ekim, kasım ve aralık aylarında asgari ücrette vergi kesintisi olmayacağı açıklandı. Ekim, kasım ve aralık aylarında gelir vergisi dilimi sebebiyle vatandaşların maaşlarında yüzde 15 oranında başlayan kesintiler yapılıyor. Bu sene kesinti olmayacağı için yaklaşık 400 lira vatandaşların ceplerinde kalacak.

Bazı vatandaşların eylül ayı maaşlarında kesinti yapıldı. Alınan kararın ardından vatandaşlara bu rakam iade edilecek.

Kaynak; Yeniakit

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ