"27 MAYIS DEMOKRASİMİZİN UTANÇ KAYNAĞI VE KANAYAN YARASIDIR" - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

“27 MAYIS DEMOKRASİMİZİN UTANÇ KAYNAĞI VE KANAYAN YARASIDIR”

27 Mayıs 1960 Darbesi’nin 60. yılında demokrasimizin en önemli sınavlarından biri olan 1960 ihtilali ile ilgili bir mesaj yayınlayan Ak Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut yayınladığı mesajında;

 

Bu gün ülkemizin demokrasi tarihinde ki en önemli sınavlarından biri olan 1960 İhtilali’nin 60. yıldönümü.. Demokrasi hikayemizin ilk adımı olan ve milletimiz tarafından sahiplenilen Demokrat Partinin iktidar olması, ülkemizi yeni bir viraja sokmuş ve Tek partili dönemin açtığı yaraları sarmıştır. Kolay olmayan bu başlangıç yeni bir virajın ilk dönemeci olmuştur.  Halkın sevgisini kazanan Merhum Başbakanımız Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının bu sınavda verdiği bedel hala ülkemizin utanç kaynağı ve kanayan yarasıdır. Bu tarih milletimiz için hem elim hadiselerin vuku bulması, hem de cuntacıların gölgesinin her daim seçilmişlerin üzerinde olması açışından, ülkemizin yeni sınavlara tabi tutulacağı yılları beraberinde getirdi. Tökezleyen demokrasi milletimizin inancını kırmış, kaybolan yıllarımızın bir anahtarı olmuştur. Ardından gelen her on yılda bir demokrasimiz askıya alınmış ve milletimizin iradesi yok sayılarak ülkemize asla telafisi olmayacak kayıplar yaşatmıştır. Milletimizin sabrını sınayan hainler 15 Temmuz’da giriştikleri darbe girişiminde milletimizin “artık söz de karar da benim” diyerek verdiği destansı mücadele ilekarşılaşmış, 1960 ta başlayan cunta devri, 15 Temmuz 2016 da durdurularak, darbeler tarihi ebediyen kapanmıştır.Bizler bu gün ülkemizin darbelerle kaybolan yıllarını onarmak ve artık hakkında kararlar verilen değil karar verici mekanizmayı sağlayarak bölgemizde aktör rolü üstlenmiş bulunuyoruz. Milletimizin iradesinin tecelligahı bizlerin her zaman en kıymetli desteğidir. Daha iyi yarınlara, daha güçlü Türkiye sevdası ile çıktığımız bu yolda önümüzü kesmek isteyen darbe girişimlerine, suikastlere ve tehditlere boyun eğmeden milletimizin bize sandıkta emanet ettiği görevi 18 yıldır istikrarlı bir şekilde sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 

Bu gün hala darbe çığırtkanlığı yaparak eskiye olan özlemi dile getiren, sandık dışında çözüm formülleri arayanlara tek mesajımız Cumhurbaşkanımızın ifadeleri ile “Biz milletimize hizmet yoluna kefenimiz ile çıktık ve asla ilahi rızadan ve milletimizin teveccühüne helal getimemek üzere de bu yola devam edeceğiz.” 1960’tan utanç duymayıp yüzü kızarmayanlar milletimizin taktirine asla sahip olamayacaktır darbeler tarihi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

 

Bu mücadelede canı pahasın bedel ödemiş olan, başta Merhum Başbakanımız Adnan Menderese, Maliye Bakanımız Hasan Polatkan, Dış İşleri Bakanımız Fatin Rüştü Zorlu’ya ve 15 Temmuz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. verdikleri mücadeleye sahip çıkmak boynumuzun borcudur”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ