ABD'DE 62 GÜNLÜK KORONA VİRÜS MÜCADELESİNİ KAZANAN HASTAYA 181 SAYFALIK FATURA ÇIKTI - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

ABD’DE 62 GÜNLÜK KORONA VİRÜS MÜCADELESİNİ KAZANAN HASTAYA 181 SAYFALIK FATURA ÇIKTI

Coronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılan ciğerleri ve böbrekleri iflas eden 70 yaşındaki Micheal Flor coronavirüsü yenerek evin geri döndü. Amerika’da en uzun süre hastanede kalan 70 yaşındaki adam hastane faturasını görünce büyük bir şok yaşadı. 181 sayfalık faturada Flor’dan 1 milyon 122 bin 501 dolar 4 cent istendi.

ABD’de hastanede en uzun süre kalarak Covid-19’u yenen 70 yaşındaki Michael Flor, evine gelen hastane faturasını görünce büyük bir şok yaşadı. 181 sayfalık faturada Flor’dan 1 milyon 122 bin 501 dolar 4 cent istendi.

ABD’de, Koronavirüse yakalanıp tedavi altına alınan Michael Flor adlı 70 yaşındaki adam 62 gün süren tedavisi sonunda hastalığı yenip taburcu oldu. Seattle’da yaşayan ve dünyada Covid-19 tedavisi en uzun süren hasta olarak tanınan Flor iyileştiğine sevinemeden hastane fatura yüzünden büyük bir şok yaşadı. Michael Flor’a Covid-19’u yenmesi yüzünden “Superman” lakabı takılmıştı.

1 MİLYON 122 BİN 501 DOLAR 4 CENT

Seattle yerel basınına konuşan Michael Flor artık evinde dinlendiğini ancak hastaneden yollanan 1 milyon 122 bin 501 dolar 4 cent tutarında ve tam 181 sayfa uzunluğundaki faturayı görünce “Kalbim tekrar duracak gibi oldu” dedi.

Faturanın bu kadar uzun olmasının sebebiyse hastanede kaldığı uzun süre boyunca Flor’un tedavisi için yapılan tüm işlemlerin teker teker faturada belirtilmesi.

 

SİGORTASI OLDUĞU İÇİN PARAYI ÖDEMEDİ

Hürriyet’in haberine göre; Michael Flor, sigortası olduğu için bu yüklü faturayı ödemeyecek. Flor’un Issaquah’taki Swedish Medical Center’da geçirdiği 62 günün büyük bölümünde bilincinin kapalı olduğu belirtiliyor. Seattle basının aktardığına göre Flor kendine gelir gelmez eşine “Beni buradan çıkarmalısın, bunu karşılayamayız” demiş.

Michael Flor koronavirüs yüzünden hastaneye kaldırıldıktan sonra iki gün boyunca kalbi durmuş, ciğerleri ve böbrekleri iflas etmişti. Ölümle pençeleşen 70 yaşındaki Flor’un iyileşip taburcu olması kaldığı hastanede çok büyük bir sevinçle karşılandı ve kutlamalar yapıldı.

FATURADA TÜM DETAYLAR VAR

Covid-19 salgını yüzünden ABD’nin sağlık sistemi eleştirilmeye devam ederken hastane faturasının basına yansıya detayları da dikkat çekti. Yoğun bakımda kalmanın günlük bedeli 9.736 dolar olarak açıklanırken, Flor’un 42 gün yoğun bakımda olduğu ve sadece bu giderinin 408 bin dolar olduğu söylendi. Mekanik oksijen cihazına da 29 gün bağlı kalan Flor’un bu gideri de günlük 2.835 dolardan toplamda 82.215 dolar tutmuş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ