AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CAHİT ÖZKAN DİYARBAKIR ANNELERİNİ SELAMLADI! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ CAHİT ÖZKAN DİYARBAKIR ANNELERİNİ SELAMLADI!

Anne Hacire Akar’ın HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi ile oğlunu terörün pençesinden kurtarmasının ardından aynı kaderi paylaşan ailelerin başlattığı evlat nöbeti, 500 gündür sürüyor.

 

 

Diyarbakır annelerine, TBMM’de selamlarını gönderen AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Diyarbakır annelerinin terörü ve onun siyasi uzantılarının kökünü kazıyacağını ve bitireceğini söyledi.
Sosyal medyada paylaştığı bir video ile, her daim Diyarbakır annelerinin yanında olduğunu söyleyen Özkan şunları kaydetti; “PKK’nın siyasi uzantısı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde, Anne Hacire Akar ile başlayan ve bir çığ gibi
büyüyerek insanlığın mahşeri vicdanı haline gelen oturma eylemi 500 gündür sürüyor.

Lafa gelince demokrasiyi, çocuk ve kadın haklarını kimseye bırakmayanlar, evlatları dağa kaçırılmış annelere karşı sessizliklerini koruyorlar. Her şeye rağmen, soğuk sıcak demeden, tehditlere boyun eğmeden 500 gündür haklı mücadelelerini sürdüren Diyarbakır annelerimiz inşallah terörü ve onun siyasi uzantılarının kökünü kazıyacak ve bitirecektir.

Şairin; “Kadınlar bilirim ülkeme ait, Yürekleri Akdeniz gibi geniş, Soluğu Afrika gibi sıcak, Yaslandın mı çınar gibidir onlar, Sardın mı umut gibi.” dediği Diyarbakır Annelerimizi Gazi Meclisimizden selamlıyor, her daim yanlarında
olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ