AVDAN TERMİK SANTRALİ OLUMSUZ ÇED RAPORUNA GÖRE YAPIMI ERTELENDİ - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

AVDAN TERMİK SANTRALİ OLUMSUZ ÇED RAPORUNA GÖRE YAPIMI ERTELENDİ

Ak Parti Denizli İl başkanlığın da düzenlenen basın toplasında uzun zamandır tartışılan Tavas avdan termik santrali hakkında son noktayı ÇED raporlarının koyduğunu ifade eden Ak Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkan vekili Cahit Özkan, termik santralin yapımının ertelendiğini açıkladı.

 

İl Başkanlığın da basına açık yapılan bilgilendirme toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özkan, Tavas Avdan’a yapılması planlanan termik santral hakkında şunları söyledi; “Bölgeye su havzalarına yakınlık, su depolarının bulunduğu bölgede olması, yerleşim alanlarına çok yakın mesafede olması, yasal şartları etkin alan 3 kilometreden daha yakın olması özellikle sağlık ve ulaşım altyapısı ile tarım alanları dikkate alındığı zaman ÇED açısından şu anda yapılması uygun değil.

 

Bu çerçevede özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Birileri bu konulardan daha bahsederken Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, ilk andan itibaren ve biz de milletvekillerimizle beraber sürekli Enerji Bakanlığımız, Çevre Bakanlığımız, Tarım Bakanlığımızla gerekli görüşmeleri yapmak suretiyle buradaki sıkıntıyı dile getirdik. Yaptığımız görüşmeler çerçevesinde Tavas Avdan bölgesine yapımı planlanan termik santralin durdurumu gerçekleşmiştir. Termik santral projesi durdurulmuştur. Biz bugüne kadar çevre, tarım, orman sağlıklı yaşam ve yarınlara bırakacağımız bu zenginlikleri koruyarak bugünlere geldik, bundan sonra da ödün vermeyeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ