BAŞKAN AKCAN; ""ASIL FESTİVAL VE ŞENLİK KOVİD-19'U YENDİĞİMİZ ZAMAN OLACAK" | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

BAŞKAN AKCAN; “”ASIL FESTİVAL VE ŞENLİK KOVİD-19’U YENDİĞİMİZ ZAMAN OLACAK”

Çal ilçesinde 8 asrı aşkın süredir düzenlenen Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı ile Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali bu yıl yapılmayacak. Belediye Başkanı Fethi AKCAN, , “Devletimizin aldığı tedbirlere lütfen herkes uysun. Asıl festival ve şenliğimiz Kovid-19’u yendiğimiz zaman olacak” dedi.

22-23 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan tarihi Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı ile 11-12-13 Eylül Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl yapılmayacağını söyleyen Başkan Fethi AKCAN, “Vatandaşlarımız lütfen maske kullansın. Fiziki mesafe kurallarına uyulsun. Uzmanlar, konoravirüs belasının geçmediğini, ikinci dalga olma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor. Düğün, nişan gibi organizasyonlarda, Pazar yerlerinde lütfen vatandaşlarımız maske kullansın, birbirleriyle temas etmesinler. Bu yıl festivalleri düzenlemeyeceğiz. Bizim için asıl festival Kovid-19’u yendiğimiz zaman olacak” dedi.

ÇAL’DA KORONAVİRÜS VAKASI YOK

Belediye Başkanı Fethi Akcan, ayrıca Çal’da şu anda koronavirüs taşıyan hiç kimse olmamasının sevindirici olduğunu sözlerine ekledi. Akcan, “İlçemizde birkaç vaka oldu. Onlarda iyileşti. İlçemizde şu anda karonavirüs vakası yok. Yetkililerden aldığımız bilgi bu şekilde. Aman dikkat diyorum. Şu anda virüsün olmaması olmayacak anlamına gelmiyor. Kurallara uyalım, uymayanları uyaralım” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ