Başkan Erdoğan'dan Sağlıkçılara Destek - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

Başkan Erdoğan’dan Sağlıkçılara Destek

8-14 Nisan Sağlık Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur  Erdoğan, pandemi nedeniyle sağlık sektörünün ve sağlık çalışanlarının öneminin son bir yılda daha  iyi anlaşıldığına dikkat çekti. Başkan Erdoğan, “Başkalarının hayatları için kendi hayatlarını ortaya  koyarak kahramanca mücadele eden sağlıkçılarımızın başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Sağlık Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, sağlık  çalışanlarının pandemiyle mücadeledeki fedakarlıklarını hatırlatarak, “Atalarımız, ‘Her işin başı sağlık’  diyerek, sağlığın her şeyden önce geldiğini nasihat etmişlerdir. Birbirimizle görüşürken de öncelikle  sağlık durumu sorulur; daha sonra sohbet ederiz. Atatürk, ‘Beni, Türk hekimlere emanet ediniz’  diyerek, sağlıkçılarımızın feraset ve maharet olarak emsallerinden ne derece üstün olduklarına dikkat  çekmiştir. Onlar, bizim için hayati önem taşımaktadırlar ve toplum sağlığımızın teminatıdırlar. 

Savaşta ve barıştaki cefakarlıkları ve vefakarlıkları ile şanlı tarihimize adlarını altın harflerle yazdıran  sağlıkçılarımız, hayatımızın her anında önceliğimiz olan sağlığımız için sahadaki etkin mücadelesine  dün olduğu gibi bugün de kesintisiz devam ediyorlar. Özellikle son bir yıldır içinde bulunduğumuz  pandemi ortamı, sağlık sektörü ile sağlık çalışanlarımızın ne derece fedakar ve önemli olduklarını bir  kez daha ortaya çıkardı. Bu süreçte de en ön safta yer almaya ve mücadeleye devam eden sağlıkçı  kahramanlarımızın Sağlık Haftası’nı kutluyor, başarı dolu, huzur ve mutluluk içinde, güzel günler  temenni ediyorum. Bu süreçte kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ile  meslektaşlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ