Buldan'dan İstiklal Marşı'na Anlamlı Gönderme - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

Buldan’dan İstiklal Marşı’na Anlamlı Gönderme

 

Denizli’de Buldan Gülalan Özer Vural İlk ve Ortaokul öğrencileri, İstiklal Marşı kabulünün 100. Yıl etkinlikleri kapsamında “41 Mısra 41 Fidan” etkinliğinde fidan diktiler. 

 

 

Buldan Gülalan Özer Vural İlk ve Ortaokul öğrencileri anlamlı bir etkinlikle İstiklal Marşı kabulünün  100. Yıl etkinlikleri kapsamında “41 Mısra 41 Fidan” etkinliğinde İstiklal Marşının her bir mısrası için  bir fidan diktiler. Gülalan Mahallesi mezarlık yolunun iki tarafına da fidan diken öğrenciler her fidana  İstiklal marşının bir mısrasını da asarak etkinliği daha anlamlı hale getirdiler. 

Etkinliğe gönüllü öğrencilerle birlikte okul müdürü Fatih Güler ve gönüllü öğretmenler katılırken,  Güler; “Bu anlamlı etkinliğin amacı kahramanlık destanımız olan İstiklal Marşımızın kabulünün  yüzüncü yılını kutlamak, bu anlamlı dizeleri unutmamak ve unutturmamaktır. Her bir mısra için bir  fidan diktik. Bu anlamda etkinliğimize 41 Mısra 41 Fidan adını verdik. Temenni ediyorum ki bu  etkinlikle İstiklal Marşımızın önemi ve manası daha iyi anlaşılır” dedi.

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ