ÇAMELİ'NE KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ İÇİN İMZALAR ATILDI | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

ÇAMELİ’NE KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Kırsal kalkınma adına yeni bir model olan LEADER yaklaşımı için Kırsalda Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması için Çameli’de ilk imzalar atıldı.

TKDK, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Avrupa Birliğinin yürüttüğü Leader projesi kapsamında Yerel Kalkınma stratejisinin uygulanması için Çameli Yerel Eylem Grubu Derneği ile birlikte Çameli Taş Konaklar ’da imza töreni düzenlendi.

Bu yaklaşım kırsal sorunlar için yenilikçi çözümler üretilmesini teşvik etmekte ve yerel toplulukların ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir görev üstlenmektedir.

Toplantıya; Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, TKDK Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, Proje Birim Amiri Selahattin Kaya, Yerinde Kontrol birim Amiri Naim Yücel. Uzman.F.Altay Alp,, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Çameli İlçe Jandarma Komutanı Resul Bulut, Çameli Yerel Eylem Derneği Başkanı İbrahim Putgül ve üyeleri katıldı.

“LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” için ülke genelinde seçilen 10 pilot il (20 pilot ilçe) arasına 2015 Ekim ayı itibariyle Çameli’de kabul edilmiştir ve gerekli çalışmalara başlanmıştır.

 

LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi

Sözleşmenin amacı; kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesiyle, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine destek olmak; yerelde henüz kullanılmayan yerel kaynak ve potansiyelden yararlanılarak yeni gelir kaynakları yaratmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek; kırsalda yaşayanların yerel kalkınma süreçlerine gerçek anlamda katılmalarını desteklemek ve kırsal toplulukların daha büyük topluluklarla entegrasyonunu kolaylaştırmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ