"ÇİFTÇİLERİMİZE EKONOMİK DESTEK SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ" - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

“ÇİFTÇİLERİMİZE EKONOMİK DESTEK SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Pamukkale, Çal, Baklan ve Bekilli ilçelerinde don ve dolu nedeniyle zarar gören tarım arazileri hakkında açıklama yaptı. Tin; “bölgedeki çiftçilere ekonomik destek sağlanması ve borç ertelemesinin yapılması için girişimlerde bulunacağız” dedi.

 

Milletvekili Şahin Tin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Denizli ilimize bağlı Pamukkale, Çal, Baklan, Bekilli ilçelerimizde yoğun yağan dolu ve meydana gelen don afeti sebebiyle üreticilerimizin ekili alanlarında ciddi hasarlar meydana geldiği tarafımıza iletildi. Öncelikle dolu ve don afetine maruz kalan çiftçilerimize geçmiş olsun.

 

Ekim, dikim alanlarında incelemelerde bulunan, üreticilerimizle birebir görüşen Tarım Müdürlüğü ekiplerimiz Pamukkale‘deki kekik ekim alanında don, Çal, Baklan, Bekilli‘de ise Ayçekirdeği, Mısır, Üzüm bağları ve Haşhaş‘ın lokal yerlerde tabii afete maruz kaldığını belirttiler.

 

Üreticilerimiz müsterih olsun, tespit çalışması tamamlandıktan sonra aldığımız bilgiler ışığında Tarım Bakanlığımıza konuyu aktararak bölgedeki çiftçilere ekonomik destek sağlanması ve borç ertelemesinin yapılması için girişimlerde bulunacağız. Üreticimizin her daim yanındayız” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ