ÇOCUKLAR İSTİKLÂLİN 100. YILINDA “KORKMA!” DEDİ - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

ÇOCUKLAR İSTİKLÂLİN 100. YILINDA “KORKMA!” DEDİ

 

Denizli AK Parti Gençlik kolları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı be TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında çocuklar ile İstiklâl Marşı’nı okuyarak duygulandıran bir klip çekti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı COVID-19 salgınının gölgesinde yurdun dört bir yanında evlerde çeşitli kutlamalar yapıldı. AK Parti İl Gençlik Kolları 23 Nisan ve TBMM’nin yüzüncü yılını, Çocukların İstiklâl Marşı’nı okuduğu duygulu ve gurur verici bir klip ile kutladı.

Klipte İstiklal Marşının 10 kıtasını gür ve gururlu bir şekilde okuyan çocuklar tam not aldı. Kutlama klibi ile ilgili değerlendirmeler de bulunan Başkan Gökhan Akbulut:

“Bugün Millî mücadelemizin dönüm noktalarından, Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin en önemli kilometre taşı olan Meclisimizin açılışının tam 100. yılı. O günlerden bu günlere kolay gelmediğimizi, şu an ki İstikbalimizin yüz yıl önce ki İstiklâl harbimizin armağanı olduğunu asla unutmadık. Bugün aynı zaman da çocuklarımızın da bayramı. Bu vatanı bize emanet eden atalarımız asıl istikbalin çocuklarımız olduğunu bilerek bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan etmişlerdir. Klipte çocuklarımızın haykırdığı gibi “KORKMA!” diyerek başlayan marşımızın bize işaret ettiği yolda, yüzyıl önce olduğu gibi biz gençler korkmayarak vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü ve atalarımızın bize bıraktığı bu bayrağı AK davamızın neferleri olarak her daim en ileri taşımaya gayret edeceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ