DENİZLİ GENÇ İHH HALİL BALKANLIOĞLU’NU DİNLEDİ - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ GENÇ İHH HALİL BALKANLIOĞLU’NU DİNLEDİ

Mübarek Ramazan ayında virüs nedeniyle toplu programlar yapılmazken,Denizli Genç İHH,İnstagram canlı yayını ile Merhum Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocanın evladı Halil Balkanlıoğlu Hocaefendi’yi gençlerle buluşturdu.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Genç İHH Başkanı Muhammed Vahap YOLCU şunları söyledi.Öncelikle zor günler yaşamaktayız.Bu zor günleri tez zamanda atlatırız inşallah.Malum bu süreçte toplu programlar yapılamıyor.Biz Denizli Genç İHH olarak,madem böyle bir durum yaşanıyor.O zaman bizde teknolojiyi kullanarak birşeyler yapalım istedik.İnstagram Canlı Yayını ile,merhum Abdulmetin Balkanlıoğlu hocamız çok sevilen bir alimdi.Çok gayret etti,hakkı ve hakikati savundu.Oğlu Halil Balkanlıoğlu’ndan da, hem babası hem de mübarek ramazan ayı ile ilgili bir sohbet yapmayı istedik.Sağolsunlar kendileri de bizleri kırmadılar.
Program iki oturum olarak yaklaşık 1 saat 30 dakika sürdü. Halil Balkanlıoğlu hocaefendi kendi hayat serüvenini, Rahmetli babasının hayatını, Ramazanı nasıl geçirmemiz gerektiğini ve Müslüman Gençlikte olması gereken vasıfları anlattı. Soru-Cevap ile program nihayete erdi.Ayrıca Denizli Genç İHH Başkanı Muhammed Vahap YOLCU,Programa yoğun bir katılımın olması ve özellikle de gençlerin ilgi göstermesinden çok mutlu olduklarını,bu vesile ile programa katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiklerini belirtti.
Daha sonra konuşmasına başlayan,merhum Abdulmetin Balkanlıoğlu hocaefendinin oğlu olan,Halil Balkanlıoğlu hoca şunları söyledi.
Öncelikle Denizli’ye ve Denizli Genç İHH’ya çok teşekkür ediyorum. Rahmetli Babam İHH’yı çok severdi. Hizmetlerinde bulundu. Bizler de aynı şekilde hizmetlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.
-Ramazan’ın son 10 gününe girdik. Bize veda ederken onu çok iyi değerlendirmemiz icab ediyor. Evlerimizde olduğumuz bu süreçte kendi içimize dönerek ibadetlerimizi artırmamız gerekiyor. Evlerimiz bizim için itikaf yeri olmalıdır.
-Müslüman Gençlik ona karşı oluşturulan tüm tehlikelere ve oyunlara karşı uyanık olmalıdır. Dinini en iyi şekilde öğrenmelidir. Kendilerine idol olarak Sahabi Efendilerimizi belirlemelidir. Çünkü onlar genç yaşlarda bu davaya hizmet ettiler. Gençliklerini en iyi şekilde değerlendirdiler.
-Gencler Hangi işi yapıyorlar ise o işte en iyi olmaları gerekiyor. Ve işlerine dini öğrenme, yaşama ve yaşatma hedefini de yerlestirmelidirler.
-Aileler çocuklarına daha çok vakit ayırmalıdır. Onlara nasihatler de bulunup onlarla muhabbet etmelidir. Aileler çocuklarına İslam’ı anlatmazlar ve örnek olmazlar ise İslam’dan uzak bir nesil meydana çıkar. Bunun için var gücümüzle çalışıp dinimize, ümmete ve vatanımıza hizmet etmeliyiz,diyerek sohbetini tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ