DENİZLİ İHH BAYRAMDA YETİMLERİ SEVİNDİRDİ - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ İHH BAYRAMDA YETİMLERİ SEVİNDİRDİ

Denizli İHH yetim birimi bu bayram da yetim çocukları unutmadı., Sokağa çıkma yasağının yaşandığı bayram günlerini evlerinde geçiren yetim çocukları tek tek ziyaret eden ihh yetim birimi gönüllüleri çocuklara oyuncak bebek, satranç ve bayram şekeri dağıtarak yetimleri bu bayramda da sevindirmeyi ihmal etmedi.

Ramazan Bayramın da uygulanan sokağa çıkma yasağı ile bayramı sessiz bir şekilde karşılarken, Denizli İHH Yetim birimi bu bayramda evinden çıkamayan ve bayramı buruk geçiren yetim çocuklarına sürpriz hediyeler hazırlayarak kapılarını çaldı. Kapıda aldıkları bayram hediyeleri ve şekerleri ile mutluluklarını gizleyemeyen çocuklar ağabeylerine teşekkür ederken, bu anlamlı süprizi hazırlayan İHH Denizli Başkanı Hasan Ali Solak sürpriz ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada;
“Alışılagelmiş geleneklerimizden uzak geçirdiğimiz bu bayramı, Covid19 virüsünün gölgesinde yasaklı bir şekilde geçirirken bayramlaşma merasimlerinin ve Bayramlarımızın neşe kaynağı olan, kapı kapı şeker toplayan çocuklarımızın olmaması ve sokakların sessizliği bizi üzsede bu bayram Denizli ihh yetim birimi ekibindeki arkadaşlar ile yetim çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Yetim çocuklarımız her çocuktan farklı olarak bayramlarda bir yanı eksik ve mahzun geçiriyorlar bizde onları sevindirmek amacı ile hediyelerini ve şekerlerini kapılarına getirdik. Biliyoruz ki bize bahşedilen “Yetime yakın ol, ona acı, başını okşa, beraber yemek ye! Böyle yapanın, kalbi yumuşar ve ihtiyaçları karşılanır. Hadisi ile ilke edindiğimiz “Yetim gülerse Dünya Güler” felsefesi ile onların yanında olmaya her zaman devam edeceğiz”dedi.

Yaptıkları sürpriz yetim ziyareti ile hayırlı işlerin en güzelini yaptıklarını ifade eden Denizli İHH yetim birimi başkanı Adem Kalay; “Bu bayramı onların cıvıltısından ve çoşkusundan uzak geçiriyoruz her bayram kapımıza gelerek şeker toplayan yetim çocuklarımızın şekerlerini bu seferde ağabeyleri olarak biz onların kapısına, hediyeler eşliğinde götürdük, Onların gülümsemesi ve mutluluğu bizlere bayramın en güzel yanının bir yetimin başını okşayıp ona küçük bir hediye vermekte olduğunu gösterdi. Onları güldürmek dünyayı güldürmek bize göre, Dünyanın karanlığını onların yüzünde ki ışık aydınlatacak biz de İHH yetim birimi olarak o ışığın ilelebet yanması için yetimlerimizin yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeyeceğiz Allahın izni ile” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ