DENİZLİ KIZILAY EKİPLERİ KURBANLIKLARIN KESİLECEĞİ ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

DENİZLİ KIZILAY EKİPLERİ KURBANLIKLARIN KESİLECEĞİ ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Denizli Kızılay yönetimi başkan Adem Salih Deniz öncülüğünde, kızılaya bağışlanan kurban vekaletlerinin alımlarını gerçekleştirirken Et ve Balık kurumu Denizli şubesini de ziyaret ederek, bayram öncesi kurbanlıkların kesileceği alanda incelemeler yaptı.

 

Kurban bayramına son 1 gün kala, kurban telaşına girilmesi ile kurbanlıklar hayvan pazarlarında alınmaya devam ediyor. Bu yılda kurban vekaletini hayır kurumlarına bağışlayanların oranı hayli yüksekti.  En fazla vekalet alan Kızılay’da kurban alımlarını tamamladı. Kızılay Denizli şubesi başkanlığı öncülüğünde bu yılda Denizli’de çok sayıda büyük baş ve küçük baş kurban vekaletleri alınarak bayramın son günlerinde kurbanların kesileceği alanlarda incelemeler yapıldı. Başkan Adem Salih Deniz öncülüğündeki ekip Et ve Balık Kurumu Denizli şubesini ziyaret ederek mezbahanelerde son kontroller yapılarak görevlilerden bilgi alındı. ziyaret sonrası açıklanmalarda bulunan İl şube başkanı Adem Salih Deniz; “Şükürler olsun bir bayrama daha kavuştuk, Bayramların verdiği sevinç, duygu ve yardımlaşma maneviyatını bu yılda hem ülkemizde hemde Denizlimizde görmek bizi ziyadesi ile mumnun ediyor. Rabbimizin bizlere çağrısı olan, hz. ibrahimin sadakati ve bağlılığının temsili , garibanın yüzünün güldüğü bir bayramı karşılamanın sevincini yaşıyoruz. Kızılay olarak her yıl olduğu gibi bu yılda kurban vekaletlerini hayır severlerden topladık ve kurban alımlarımızı gerçekleştirdik. Milletimizin bu yılda güvenerek vekalet verdiği kızılayımız, milletimizin her anında güven duyarak yanı başında gördüğü Kızılayımız milletimizin vicdan aynasıdır. Bu yılda en fazla vekaleti toplayan kurumlardan biri olan kızılayımız bu vicdan ve yardımlaşma ruhunun en iyi şekilde aracısı olmuştur. Bu gün Et ve Balık kurumu denizli şubemizi ziyaret ederek Bayram günü kurbanların kesileceği mezbahaneleri kontrol ettik, kurbanlıklarımız kesilirken alınacak hijyen tedbirleri önceliğimiz olacaktır bunlarında istişaresini başkanımızla yaptık. İnşallah kesimlerimiz gerçekleştirildikten sonra görevli arakadaşlarımız kurban paylarını en hijyenik şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır. Bu vesile ile tüm milletimizin mübarek Kurban bayramını kutluyorum Kurban ibadetlerini gerçekleştiren herkesten Rabbim razı olsun.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ