DENİZLİ, MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

DENİZLİ, MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Denizli Uluslararası Öğrenci Derneği ( Denizli UDER), Denizli’de kalan yüzlerce Uluslararası öğrenciye, Ramazan ayı boyunca ve Covid-19 ile mücadele sürecinde misafirperverliklerini göstermeye devam ediyorlar.

 

Denizli Uluslararası Öğrenci Derneği temsilcileri ve gönüllüleri, şehrimizde ki misafir öğrencilerin evlerine veyahut kaldıkları yurtlarına, yıl boyunca olduğu gibi, Ramazan ayında ve Covid-19 salgını döneminde evlerinde ve yurtlarında kalan Uluslararası öğrencilere, gıda ve nakdi yardımlarda bulunmaya devam ediyorlar. Bunun yanı sıra misafir öğrencilere içinde kişisel temizlik malzemesi, sabun ve el dezenfektanları bulunan hijyen paketleri ve maskeler temin edildi.

Covid-19 virüsünün de etkisiyle evlerinden ve yurtlarından çıkmayarak bütün tedbir kararlarına harfiyen uymaya çalışan uluslararası öğrencileri yalnız bırakmadıklarını ifade eden

Denizli UDER Başkanı Ali Durmuş ayrıca şu ifadelerde de bulundu:

Bugün Endonezya’dan, Cezayir’e, Fas’tan, Nepal’e, Kırgızistan’dan, Bosna’ya gönül coğrafyamızın dört bir tarafından eğitim almak için Denizlimize gelen 700 misafir öğrenci bulunmaktadır. Denizli UDER olarak şehrimize gelen misafir öğrencilerin eğitim-öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi manevi ihtiyaçlarının çözümüne ortak olmayı amaçlıyoruz. Bu pandemi günlerinde ve Ramazan ayında da öğrencilerimizi her zaman olduğu gibi yine yalnız bırakmıyoruz, yönetim kurulumuz ve gönüllülerimiz ile misafir öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya ve bir aile olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz.

 

Denizli UDER Başkan yardımcısı Oğuz Türkmen’de, bağlı oldukları Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF)’nun da Türkiye genelinde ki çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu:Türkiye’nin her köşesinde eğitim alan uluslararası öğrencilerin, Ramazan ayında ve Kovid-19 tedbirleri sürecini de kapsayan Nisan ve Mayıs ayında kapıları çalınarak yardım eli uzatıldı. İçinde Temel Gıda Malzemelerinin bulunduğu Gıda Kolisi, yardım talebinde bulunan Uluslararası öğrencilere dağıtıldı.

Son olarak Denizli UDER Başkanı Ali Durmuş, Kadirşinas, Yardımsever Denizli halkına ve Sivil Toplum Kuruluşlarına destekleri için teşekkürlerini sundu.  Biz BİR Milletiz!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ