DENİZLİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ VAKA YOĞUNLUĞU İLÇELERE SIÇRADI! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ VAKA YOĞUNLUĞU İLÇELERE SIÇRADI!

Denizli’de kontrollü normalleşme sürecine geçtikten sonra koronavirüs vakalarında artışlar devam ediyor. Kent merkezinde yoğunluğun daha çok olduğu Denizli’de, vaka görülmeyen 3 ilçe kaldı.

 

Kontrollü normalleşme sürecine geçişin ardından bir ay içerisinde vakalar artmaya devam ediyor. Denizli kent merkezinde koronavirüs vakalarının yoğunluk gösterdiği ve son illere göre haftalık vaka oranları haritasına göre yüz bin kişide 94.15 olarak kaydedildi. Denizli’de bir önceki haftada vaka yaşanmayan ilçe sayısı 8’den 6’ya inerken bu hafta bu sayı 3’e düştü.

 

 

Sağlık Bakanlığı, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına bakıldığında, Baklan, Bekilli ve Beyağaç ilçelerinde koronavirüs vakası yaşanmazken, Acıpayam, Buldan, Çivril, Tavas ve Sarayköy ilçeleri en çok yoğunluk yaşanan ilçeler arasında yer aldı.

 

Denizli’de hafta sonu Pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vakaların düşmesi beklenirken, yetkililer pandemi kurallarına uyulması, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarını yeniledi.

 

DENİZLİ’DE VAKASIZ 3 İLÇE

 

 

 

 

DENİZLİ’DE VAKA GÖRÜLEN İLÇELER

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: denizli20haber.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ