DENİZLİ'DE 2 YIL ÖNCE KONKORDATO İLAN EDEN ŞİRKETİN PROJESİ ONAYLANDI! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ’DE 2 YIL ÖNCE KONKORDATO İLAN EDEN ŞİRKETİN PROJESİ ONAYLANDI!

Denizli’de Aralık 2018’de konkordato ilan eden Diztaş Beton Ürünleri şirketinin konkordato projesi onaylandı. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi YMM Endercan Turuşlar’ı şirkete kayyım olarak atarken, şirketin borçlarını da belirlenen miktarlarla 60 aya kadar taksitle ödemesine karar verdi. Mahkeme davalı Mustafa Çalık’ın başvurusunu ise ret etti.

 

 

Denizli’de Aralık 2018’de yaptığı başvurunun kabul edilmesinin ardından konkordato ilan eden Diztaş Beton Ürünleri İmalatı şirketinin konkordato projesi onaylandı. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından alınan kararla şirkete kayyım olarak YMM Endercan Turuşlar atandı. Mahkeme, şirkete ait iki bankada rehinli halde bulunan arsa ile otomobilin satışını 1 yıl ertelerken, şirketinin alacaklarına olan borçlarını ödemesi için de karar aldı.

Buna göre 5 bin TL’ye kadar olan borçlarını 12 ay eşit vadeler halinde, 5 bin TL- 10 bin TL arası olan borçlarını 24 ay eşit vadeler halinde, , 10 bin TL- 50 bin TL arası olan borçlarını 48 ay eşit vadeler halinde, 50 bin TL’nin üstü olan borçlarını 60 ay eşit vadeler halinde ödemesine karar verildi. Mahkeme yine konkordato altında olan Mustafa Çalık’ın başvurusunu ret ederek, konkordatoyu kaldırdığını açıkladı.

 

Kaynak; Denizli24haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ