DENİZLİ'DE Kİ DEPREM KAFALARI KARIŞTIRDI! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ’DE Kİ DEPREM KAFALARI KARIŞTIRDI!

Denizli’de sabah saat 09.30’da meydana gelen deprem paniğe neden olurken, hem AFAD’ın hem de Kandilli Rasathanesi’nin verdiği bilgiler kafaları karıştırdı. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 3.9, merkez üssünü Honaz’ın Karateke Mahallesi olarak açıklarken; AFAD ise depremin büyüklüğünü 4, merkez üssünü ise Pamukkale’nin Cankurtaran Mahallesi olarak açıkladı. İki merkez üssü arasındaki kilometrelerce fark dikkat çekiyor.

 

 

Denizli, sabah saatlerinde depremle sarsıldı. Saat 09:30’da meydana gelen deprem büyük paniğe neden oldu. Kısa sürede #denizli etiketi Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti. Deprem korku dolu anların yaşanmasına neden olurken, AFAD ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin verdiği deprem bilgileri kafalarda soru işareti oluşturdu.

 

“MERKEZ ÜSLERİNDE BÜYÜK FARK!”

Deprem sonrası Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Honaz’ın Karateke Mahallesi olarak açıklarken, AFAD ise Pamukkale’nin Cankurtaran Mahallesi olarak açıkladı. İki merkez üssü arasındaki kilometrelerce mesafenin olması dikkat çekti. Hangisine inanalım sorusu akıllara gelirken depremin büyüklüğünde de fark bulunuyor. AFAD depremin büyüklüğü 4 olarak açıklarken Kandilli ise 3.9 olarak açıkladı.

 

“VALİ AFAD’I BAZ ALDI!”

İki bilgi arasındaki fark tartışılırken Denizli Valisi Ali Fuat Atik ise AFAD’ı baz aldı. Atik, mesafında ‘#Denizli’mizde merkez üssü Pamukkale ilçemiz olan 4.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar intikal eden olumsuz bir durum bulunmamaktadır. #Denizli’mize geçmiş olsun. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin’ ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Osman Zolan ise ‘Şehrimizde meydana gelen depremle ilgili tarafımıza ulaşan herhangi bir olumsuz durum yok. Allah’ım şehrimizi, milletimizi afet ve belalardan muhafaza eylesin’ mesajını paylaştı.

 

Kaynak; Denizli24haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ