DENİZLİ'DE VAKALAR NE DURUMDA? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ’DE VAKALAR NE DURUMDA?

Korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların kaldırılması ile 1 Mart itibari ile kontrollü normalleşme sürecinin ardından Denizli’de vakalar artmaya devam ediyor. Her geçen gün vakaların artışı sürerken vakanın görülmediği 8 ilçeden 3’ünde yeniden vaka görüldü. Beyağaç ilçesi vaka görülmeyen ilçeler arasında yer aldı.

 

Denizli’de kontrollü normalleşme sürecine geçişin ardından, kısıtlamaların kalkması ile nefes alan vatandaşlar, tedbirler konusunda hassasiyet göstermemesi üzerine vakalarda artış her geçen gün artıyor. Kent merkezinde etkili olan vaka artışı nedeniyle HES uygulamasında yoğunluk haritasında mavi ve sarı arasındaki yoğunluk kırmızıya dönüşmeye başladı. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Denizli’de 6-12 Mart’ta haftalık vaka oranı 41.50’den, 13 – 19 Mart 2021 tarihleri arasında vaka sayısının 100 bin kişide 49.38 oranında olduğu kaydedildi.

 

Vakaların çoğunluğu kent merkezinde olan Denizli’de, geçtiğimiz haftalarda, Babadağ, Baklan, Bekilli, Çal, Çameli, Çardak, Güney ve Serinhisar ilçelerinde vaka görünmezken, son güncellemede Çardak, Güney ve Serinhisar ilçelerinde yeniden vaka görüldü. Beyağaç İlçesi’nde düşük riskteki vakalar tamamen temizlenerek son güncellemede vaka görülmediği kaydedildi. Acıpayam, Buldan ve Sarayköy ilçeleri yoğunlukta başı çekerken, Çardak, Güney, Serinhisar, Bozkurt, Çivril, Honaz, Kale ve Tavas ilçelerinde düşük riskli vakalar gözleniyor.

 

Denizli’de vakaların artışına dikkat çeken Vali Ali Fuat Atik, vatandaşları uyararak, “Salgına karşı tedbirlere uyma konusunda hassasiyetimizi bir kat daha arttıralım. Zaman aleyhimize işlemesin. İşlerimizi yoluna koymak, özgürlüğün tadını çıkarmak varken yine kısıtlamalarla başbaşa kalmayalım. Lütfen biraz daha dikkat! Maske mesafe ve hijyen önemli” ifadelerine yer verdi.

 

KENT MERKEZİNDE YOĞUNLUK HARİTASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DENİZLİ’DE VAKA GÖRÜLEN İLÇELER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DENİZLİ’DE VAKA GÖRÜLMEYEN 6 İLÇE

 

 

 

 

Kaynak: denizli20haber.com

Manşet Fotoğraf: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ