DENİZLİ’DEN AZERBAYCAN’A SELAM OLSUN! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ’DEN AZERBAYCAN’A SELAM OLSUN!

Denizli İHH,Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırıları kınamak ve Azerbaycan’daki kardeşlerimizin haklı davalarına destek vermek amacıyla,Ulu Camii önünde basın açıklaması düzenledi,akabinden çok sayıda araçların ve halkımızın katılımı ile şehiriçinde konvoyla Azerbaycan’daki kardeşlerimize Yanındayız dedi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırgan tutumunu kınamak amacıyla ve Azerbaycan Halkına destek amaçlı Denizli İHH tarafından çok yerinde ve anlamlı bir program düzenlendi.Ulu camii önünde çok sayıda STK temsilcileri ile İHH gönüllülerinin katılımı ile düzenlenen program Basın Açıklaması ile başladı.Burada yapılan açıklamada Denizli İHH Başkanı Hasan Ali SOLAK şunları söyledi:
Azerbaycan topraklarının işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan, yeniden sivillere yönelik saldırılara başladı. Ermenistan, son saldırılarıyla bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha tüm dünyaya gösterdi. Bizler, her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarımızla Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız.
Yıllardır Ermenistan’ın saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli tepkiyi ortaya koymayan uluslararası toplum, çifte standardını bir kez daha gösteriyor. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkâr tutumunu sürdüren Minsk Üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzakta.diyen Denizli İHH Başkanı Hasan Ali SOLAK daha sonra şunları söyleyerek konuşmasını tamamladı.
Bizler dünyanın sessiz kaldığı Ermenistan’ın bu haksız ve hukuksuz saldırıları karşısında Azerbaycanlı kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz.
Bu saldırılar karşısında Azerbaycan Devleti ve milletinin haklı davasında yanlarında olduğumuzu, Azerbaycan’ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu olcağımızı buradan bildirmek istiyoruz.
Tüm dünya ülkelerini, vicdan sahibi tüm insanları ve ülkemizdeki herkesi işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede kardeş Azerbaycan’ın yanında yer almaya çağırıyoruz.
Denizli Genç İHH Başkanı Vahap Yolcu ise okuduğu şiir ile katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.Basın açıklamasının akabinde Denizli İHH Arama Kurtarma araçlarının öncülüğünde ve çok sayıda katılan araçlarla,bir ellerinde Türk Bayrakları diğer ellerinde Azerbaycan Bayrakları ile şehiriçinde konvoy yapıldı.Denizli Halkı da yollarda konvoydakilere alkışlarla destek verdiler.
Kısacası bugün Denizli’den Azerbaycan’a Selamlar gönderildi.Yalnız değilsiniz,bizler sizlerin yanındayız mesajı verildi.İki Devlet Tek Millet,İki Vatan Tek Can sloganları ile program sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ