DENİZLİ'NİN KORONAVİRÜS HARİTASI GENİŞLİYOR! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DENİZLİ’NİN KORONAVİRÜS HARİTASI GENİŞLİYOR!

Denizli’de korona virüs yoğunluk haritasındaki genişleme bütün önlemlere rağmen devam ediyor. Son verilere göre şehrin neredeyse tamamını kapsayan yüksek riskli alan hem şehrin üst kısımlarında hem de alt kısımlarında da ciddi şekilde genişledi. Özellikle üst kısımlardaki artış dikkat çekiyor. Öte yandan ilçelerde de sıkıntılı süreç devam ediyor.

 

 

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulamasında korona virüs yaioğunluk haritası verileri güncellendi. Son verilere göre Denizli’de yoğunluk haritasındaki risk alanı genişlemeye devam ediyor. Günlük test sayısına göre pozitif çıkma oranının yüzde 40 seviyesinde olduğu Denizli’deki artış ilçelerde de sürüyor. 5 büyük ilçede yüksek risk alanlarının değişmemesi dikkatlerden kaçmıyor.

‘Şehrin üst kısımlarında dikkat çeken artış!’

Geçen dönemde İl merkezini kapsayan yüksek risk alanı şehrin üst ve alt kısımlarına doğru genişlemeye devam ediyor. Özellikle şehrin üst kısımlarındaki artış dikkat çekiyor. Servergazi, Gerzele, Yenişehir, Bahçelievler, Çakmak gibi mahallelerde risk alanlarının büyüdüğü göze çarpıyor.

‘İlçelerde de risk sürüyor!’

İl merkezinin yanı sıra Denizli’de ilçelerde de yüksek risk devam ediyor. En büyük 5 taşra ilçesi olan Acıpayam, Çivril, Tavas, Buldan ve Sarayköy’de risk alanlarının hala kritik seviyedeki yerini koruması endişe veriyor. Bu 5 ilçenin yanı sıra Serinhisar, Kale, Çal, Bekilli, Baklan, Honaz, Bozkurt, Çardak, Güney ve Babadağ da risk büyük.

Kaynak; Denizli24haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ