DENİZLİ'YE DEPREM UYARISI "HAZIRLIKLI OLUN" | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

DENİZLİ’YE DEPREM UYARISI “HAZIRLIKLI OLUN”

Girit’te meydana gelen depremlerin ardından konuşan Jeoizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan,Denizli’nin de içinde olduğu bir kaç il için ikazda bulundu.

 

Girit açıklarında üst üste meydana gelen 6.4 ve 5.2 büyüklüğündeki depremlerin ardından konuşan  Jeoizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, “Girit Yunan sınırlarında demek yanlıştır. Siyasi olarak bizim dışımızda olsa da bu Güney Ege dalma batma kuşağının uzantısının karadaki devamı Fethiye, Çameli üzerinden Denizli, Burdur, Isparta göller bölgesine kadar gidiyor.

“DENİZLİ HAZIRLIKLI OLSUN”

Girit Yunan sınırlarında demek yanlıştır. Siyasi olarak bizim dışımızda olsa da bu Güney Ege dalma batma kuşağının uzansının karadaki devamı Fethiye, Çameli üzerinden Denizli, Burdur, Isparta göller bölgesine kadar gidiyor. Bütün bu saydığım yerler deprem çekincesi alnın da. İrili ufaklı devam edecek. Korku vermek istemem ama Denizli Muğla, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta bugün deprem olacakmış gibi hazırlıklı olmakta yarar var. diyerek tehlikeye karşı hazırlık çağrısı yapan Prof. Dr. Ercan 2020 ve önümüzdeki yılın bölgede deprem yılı olacağını belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ