Denizli’ye gelen Vali Ali Fuat Atik, ayağının tozuyla açıklamalarda bulundu - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

Denizli’ye gelen Vali Ali Fuat Atik, ayağının tozuyla açıklamalarda bulundu

Son çıkan Valiler Kararnamesi ile Denizli valisi olarak atanan Vali Ali Fuat Atik, dün akşam saatlerinde Denizli’ye gelerek göreve başladı. Vali Atik ayağının tozuyla geldiği Denizli’de, önemli açıklamalarda bulu

Denizli’ye gelerek göreve başlayan, Vali Ali Fuat Atik Valilik Toplantı Salonunda ayağının tozuyla açıklamalarda bulundu.

“ÜÇ DİLLİ KARDEŞ ŞEHİRDEN SELAM GETİRDİM”

Vali Atik; “Öncelikle tüm Denizli’li vatandaşlarımızı saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Bugün itibariyle Denizli Valisi olarak göreve başlıyorum. Öncelikle şahsıma gösterdikleri güvenden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İçişleri Bakanımıza, Hükümetimize şükranlarımı arz ediyorum. Farklı dil, din ve kültürlerin bin yıldan beri barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde yaşadığı üç dilli kardeş şehir Siirt’en tüm Denizli halkına selam getirdim.

Denizli Büyükşehir Belediyemizin Siirt’in Tillo, Şirvan, Pervari ve Pervari ilçesine bağlı Beğendik Belediyeleri ile kardeş belediye olması yönünde karar alındığını memnuniyetle öğrendiğimi belirtmek isterim.

“KARDEŞLİK KÖPRÜSÜNÜ GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Doğu-Batı arasında kurulan gönül ve kardeşlik köprülerinin daha da güçlendirilmesi yönünde Denizli/Siirt vilayetimiz arasında kurulan gönül köprülerini, sosyal, ekonomik ve kültürel bağları içeren karşılıklı ziyaretler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

“TÜM KURULUŞLARLA UYUM İÇİNDE OLACAĞIZ”

Denizli il genelinde eğitimden sağlığa, tarımdan, ulaştırmaya, ticaretten kültür-turizme, her alanda kenti daha da ileriye taşıyabilmek, vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek için görev yapacağımız süre zarfında, tüm kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversitemiz, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ve halkımızla iyi bir uyum ve koordinasyon içinde çalışacağımıza inanıyorum.

Ege bölgemizin incisi Denizli pek çok yönden farklı özellikleri bünyesinde barındıran ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi, kültür ve turizm şehridir.

“TÜM ENERJİMİZİ BU YÖNDE HARCAYACAĞIZ”

Günümüzde de ülke ekonomisine sanayisi, turizmi, tarımsal üretimi ve ihracatı ile önemli katkılar sağlamaktadır. Sahip olduğu potansiyel; üstün sosyal ve kültürel değerleri, verimli toprakları, çalışkan halkı, avantajlı konumu ile ülkemizin orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına daha da büyük katkılar sağlayacaktır. Bu sürece katkı sağlayabilmek amacıyla tüm enerjimizi bu yönde harcayacağız.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Görev ve sorumluluklarımız, hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğiz. Bu çerçevede, kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın, huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışı ile vatandaşlarımıza hizmet sunacağız.

“ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Denizli ekonomisinin kalkınma lokomotifi, turizm, sanayi, tarım ve hayvancılıktır. Her biri kendi alanında marka haline gelen ürünlerimizin ekonomiye kazandırılması için üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Denizli turizm potansiyeli yüksek olan iller arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu zengin potansiyelimizi daha iyi tanıtarak, turizm pastasından daha fazla pay almak istiyoruz. Bu yönde projelere ağırlık vereceğiz.

“EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”

Kalkınmanın Temel kaynağının eğitim olduğuna inanıyoruz. İlimizin eğitim kalitesinin daha da yükseltilmesi amacıyla okulların donanım, derslik ve diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun bir çaba içinde olacağız. Eğitim her zaman birinci önceliğimiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle ilimizde daha önce görev yapan tüm Valililerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, mevcut hoşgörü, kardeşlik ve huzur ortamının gelişerek devam etmesini umut ediyor, tüm kadirşinas Denizli’li hemşerilerime saygılarımı sunuyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ