"DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ" | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaşın Hutbesi üzerine gelen saldırılara kaşılık Ali Erbaşa destekler devam ederken bir destekte Denizli Gönüllü Teşekkürler Platformundan geldi Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Otçu; “Sayın Ali Erbaş’ın 24 Nisan 2020 cuma günü Ankara Hacı Bayram Cami’inde okumuş olduğu hutbenin altına Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu mensupları olarak imzamızı atıyor ve destekliyoruz.

 

Geçtiğim günler de Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Ali Erbaşın Cuma hutbesinde değindiği Zina ve eşcinselliğin Allah tarafından lanetlendiği ve Dünyada ki hastalıkların ve musibetlerin başımıza gelme nedenlerinden bahsetti. Hutbe üzerine Bir çok kesimden Ali Erbaşa saldırılar ve karalamalar sürerken diğer yandan Ali erbaşın hutbesinin Allahın emirlerinden kaynaklı olduğu savunularak Ali Erbaşa destek çağrıları yağmaya başladı. Bir destekte Denizli Gönüllü Teşekkürler Platformundan geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Erdal otçu;

3 Mart 1924 tarihinde Şer’iye ve Evkaf Vekâleti’nin yerine, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle ve 429 sayılı kanunla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın; İçinde bulunduğumuz ve tüm dünya insanları olarak maruz kaldığımız Covid-19 virüsü ile mücadele ortamında; İslam’ın temizlik, hijyen, neslin korunması ve benzeri hususlardaki hükümlerinin evrenselliği ve önemi bir kere daha ortaya çıkmışken; Sayın Erbaş’ın; manevi atmosfer ve hissiyatın zirvede olduğu Ramazan ayında bunları tüm dünyaya bir kere daha ilan etmesinden daha tabii bir durum olamaz.

Gerek 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü, gerekse yaşamakta olduğumuz Corona salgını sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının icra ettikleri fonksiyon; her türlü takdirin üzerindedir. Bu esnada; bir baronun talihsiz basın açıklamasını ibretle takip ettik. Sayın Erbaş tarafından okunan hutbenin muhteviyatının çağlar öncesinden gelen bir ses olarak nitelenmesi ve kan kokusu taşıdığı hezeyanlarını, ayrıca İslam’ın dogmatik olduğu imasını dehşetle karşıladık.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu baro hakkında; halkın benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan re’sen soruşturma başlatması yüreğimize su serpmiştir”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ