DÖVİZ'DE İBRE TERSİNE DÖNDÜ! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

DÖVİZ’DE İBRE TERSİNE DÖNDÜ!

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın temel amaçlarının fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmek olduğunu açıklaması piyasalarca pozitif karşılandı. Ağbal’ın açıklamasının ardından dolar 8.00 lira, Euro 9.50 lira seviyesine indi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı olarak atanan Naci Ağbal’ın verdiği mesajlar yerli ve yabancı yatırımcıları rahatlattı.

Ağbal’ın yaptığı ilk açıklamada “Kurumun temel amaçları fiyat istikrarının sağlanması ve sürdürülmesidir. Para politikasında şeffaflık, hesap verebilirlik ile öngörülebilirlik ilkeleri çerçevesinde iletişim güçlendirilecektir. 19 Kasım 2020 tarihli Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına kadar mevcut durum ve beklentiler gözden geçirilip gelişmeler de yakından takip edilerek oluşacak veriler ile değerlendirmeler ışığında gerekli politika kararları alınacaktır” ifadelerini kullanması dövizin ateşini dindirdi.

Dolar, dün bir ara 8.00, Euro ise 9.50 düzeyine düştü. TL yüzde 5 prim yaptı. Yatırım stratejistleri, Ağbal’ın yaptığı yazılı açıklamanın akabinde TL varlıklarına talebin arttığını dile getirdiler. Stratejistler, pandemiyle ilgili haberlerin de doların yönünü belirleyeceğini kaydettiler.

Covid-19 aşısıyla ilgili olumlu haberleri takiben ons altın bin 860 dolara, gram altın 485.57 liraya düştü. Gram altın geçen haftayı 534.9 liradan tamamlamıştı. Gram altın, dün akşam saatlerinde 491.47 lira, çeyrek altın 805 lira, Cumhuriyet altını da 3 bin 210 liraydı.

 

Kaynak; Yeniakit

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ