EMEKLİYE ZAM GELİYOR! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

EMEKLİYE ZAM GELİYOR!

Memurlar ve emeklilerin Ocak zammı için yeni ipucu geldi. Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 6, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 5 zam göründü.

 

 

Milyonlarca çalışan ve emeklinin Ocak zammı adım adım yaklaşıyor. Memurların ve emeklilerin alacağı zamda enflasyon belirleyici olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılacak. Memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 3’lük zamma ilaveten, 2020’nin ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 4’ü aşarsa aşan kısım kadar fark alacak.

Merkez Bankası’nın yüzde 12.1 olarak açıkladığı enflasyon tahminine göre, 2020’nin ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 6 olacak. Bu kapsamda Ocak zammı; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde yüzde 6olurken, memurlar ve memur emeklilerinde de yüzde 2’lik enflasyon farkıyla yüzde 5’i bulacak.

‘Ek ödeme artacak’
Zam, emeklilerin hem maaşlarında hem ek ödemelerinde kendisini gösterecek. Bu yılın ikinci yarısına ilişkin şu ana kadar Temmuz, Ağustos, Eylül ayı enflasyon verisi açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, 3 aylık enflasyon yüzde 2.44 çıktı. Kesin oran için geriye 3 veri kaldı.

Kaynak; Takvim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ