EN İYİ PARAŞÜTÇÜLER ÇAMELİ'NDE BULUŞUP YENİ BİR REKORA İMZA ATTILAR | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

EN İYİ PARAŞÜTÇÜLER ÇAMELİ’NDE BULUŞUP YENİ BİR REKORA İMZA ATTILAR

Denizli’nin Çameli ilçesindeki Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti’nden havalanıp 9 saat 4 dakikalık uçuşla Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine inen milli sporcu Dora Göksal, Türkiye açık mesafe rekorunu kırdı.

Bu alandaki eski Türkiye rekoru, 2014’te Kahramanmaraş’tan Mardin’e paraşütle 343 kilometre uçan Hakan Akçalar’a aitti. Brezilya’nın ardından dünyada uçulan en uzun mesafe rekoruna sahip olan Çameli, bu başarı ile yamaç paraşütü sporları için Yaylacık Yamaç Paraşüt Pist alanı uçuş için en iyi alanı olduğunu ispat etti.

Çameli Yaylacık Yamaç Paraşüt Pisti yeni rekorlara adını yazdırmaya devam ediyor. Cumartesi-Pazar günü Türkiye’nin en iyi pilotları Çameli’de olacak ve belki de yeni bir Dünya veya Türkiye rekor’u kıracaklar. Merakla beklenen soru, Dora Göksal’ın rekorunu kim kıracak?

DORA’NIN REKORUNU KIRACAKLAR

Türkiye’de yamaç paraşütü sporunun hızlı geliştiğinin altını çizen Turizm Danışmanı İbrahim Putgül “Yamaç paraşütü ileriye doğru bir ivme kazandı. Her gün veya günü birlik sporcularımız Çameli’ye gelip uçuşlar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda İlçemizin tanıtımına katkı sağlıyor. Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek olan uçuşları izlemek isteyen herkesi Çameli’ye bekliyoruz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ