ERMENİSTAN'I DESTEKLEYEN ÜNLÜLERE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

ERMENİSTAN’I DESTEKLEYEN ÜNLÜLERE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Hollywood oyuncuları, rapçiler ve moda dünyasından işgalci Ermenistan’a destek veren isimlere karşı sosyal medya üzerinden tepki kampanyası düzenlendi.

 

 

Birleşmiş Milletlerin (BM) kararlarına rağmen 30 yıldır Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sini işgal eden Ermenistan’a Hollywood oyuncuları dahil bazı ünlülerin destek vermesi, Azerbaycanlıların tepkisine neden oldu.

İşgalci taraf olmasına rağmen dünyaca ünlü sinema ve sanat dünyasının temsilcilerinin “Ermenistan’a destek” çağrısı üzerine, bazı vatandaşlar Twitter üzerinden, “Ruhunu satan ünlüler”“Ermeni terörünü destekleme” başlıkları altında paylaşımlarda bulunup, ünlüleri ifşa etti.

“Azerbaycan halkından yoğun tepki alan Gibson’ın bir süredir kulislerde müslüman olduğu konuşuluyordu.”

 

Hollywood dünyasından Mel Gibson ve George Clooney yer alırken moda dünyasının yeni yüzlerinden Lori Harvey, Nav lakaplı Kanadalı rapçi Navraj Singh Goraya da Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde işgalci konumundaki Ermenistan’a destek çağrısında bulundu.

“Bir kaç yıl önce hayatını Lübnan asıllı avukat Amal Alamuddin’le birleştiren Clooney, en çok tepki alan ünlüler de başı çekiyor.”

 

Ermeni asıllı Kim Kardashian’ın kocası Kanye West’in de bulunduğu Ben Baller da aynı nedenle Azerbaycan destekçilerinin tepkisini çekti.

“West-Kardashian çifti daha önce de Ermeni Diasporası iddialarıyla gündeme gelmişti. Hali hazırda Kanye West’in Amerikan başkanlığı için adaylık çalışmaları bulunuyor.”

 

Azerbaycan’ın haklı davasını destekleyenler ünlü isimleri geri adım atmaya ve yanlıştan dönmeye çağırdı.

Kaynak; Yeniakit

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ