GENÇ MÜSİAD DENİZLİ'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

GENÇ MÜSİAD DENİZLİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ!

Genç MÜSİAD Denizli Şubesi’nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 4 yıldır bu görevi yürüten Yunus Çiftci görevini Ahmet Ali Demiröz’e devrederken, yeni yönetim kurulu üyelerine Genç MÜSİAD rozetleri takıldı.

Genç MÜSİAD Denizli Şubesi’nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Genç MÜSİAD önceki dönem başkanı Yunus Çiftci, Genç MÜSİAD Başkanı Ahmet Ali Demiröz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda MÜSİAD üyesi katıldı.

Genel kurul toplantısı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Tilavetin ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Görevi devreden Yunus Çiftci kısa bir konuşma yaparak, göreve geldikleri günden bu yana birçok çalışma yaptıklarını ve büyük bir huzur ve güven içinde görevi devrettiklerini söyleyerek, görevleri boyunca kendilerine yardımcı olan tüm MÜSİAD üyelerine teşekkür etti.

Görevi devralan Ahmet Ali Demiröz, yeni bir heyecanla yola çıktıklarını belirterek, ‘’Denizlili iş insanları olarak üretimin, istihdamın ve ihracatın aşığıyız. Denizlimiz Ocak ve Şubat aylarında 610 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirmiş ve 9. Sıraya yükselme başarısını göstermiştir. Bizler de bu minvalde Genç MÜSİAD Denizli Şubesi olarak milletimizin bu coğrafyadaki bin yıllık medeniyet davasında verdiği katkıyı istikrarla geleceğe taşımakta kararlıyız’’ dedi.

Konuşmasında projelerine de yer veren Demiröz şunları söyledi: ‘’Genç ticaret köprüsü kuracağız. Üniversite ve iş dünyası ile birlikte ortak düzenlemeyi planladığımız bu projenin amacı 68 ülkeden 2 bine yakın öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitemiz ile sanayi dünyamızı bir araya getirmektir. Ayrıca 3T dediğimiz yani ‘Tanı tanıştır, ticaret yap’ projemiz var. Genel merkezimizin başarıyla uyguladığı projeyi pandemi dolayısıyla çevrimiçi üzerinden yaparak iş insanlarını bir araya getirerek ticarete vesile olmak istiyoruz.’’

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal da yaptığı konuşmada, MÜSİAD’ın çok zor şartlar altında kurulup bugünlere geldiğini belirterek, ‘’Birçok zaman dışlansak da şimdi yerli ve milli duruşumuzu koruyarak yola devam ediyor ve bu güzel ülkenin kalkınması için çaba gösteriyoruz. Sadece dünyevi çıkarlarla hareket etmeden, manevi kalkınmayı da temel almıştır. Bu kapsamda hareket eden değerli başkanlarıma teşekkür ediyor, bundan sonra aynı inanç ve azimle hareket etmeye devam edeceğimizi söylemek istiyorum’’ diye konuştu.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün ise, Denizli’nin iktisadi kalkınmasında her zaman yer aldıklarını ve genç iş insanlarının çoğalmasıyla birlikte daha büyük çalışmalar için kendilerinde güç bulduklarını söyledi. MÜSİAD’ın bundan sonra da duruşundan taviz vermeden çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Son olarak konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genç MÜSİAD’ın çalışmalarını her zaman takdirle karşıladıklarını kaydederek, kendilerine düşen görev olması durumunda her zaman hazır olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından önce Genç MÜSİAD önceki döndem başkan ve yöneticilerine plaketleri verildi. Yeni başkan ve yönetimine de rozetleri protokol üyeleri tarafından takıldı. Hediyelerin de takdim edildiği genel kurul toplantısı toplu fotoğraf çektirilmesiyle son buldu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ