paü kurban
hasan1
Siyaset (KDH) - Kanal Denizli | Haber Girişi: 15.07.2021 - 15:55, Güncelleme: 15.07.2021 - 15:55

HÜDA PAR Denizli İl Başkanı Hacı Şani’den 15 Temmuz Açıklaması

 

HÜDA PAR Denizli İl Başkanı Hacı Şani’den 15 Temmuz Açıklaması

HÜDA PAR Denizli İl Başkanı Hacı Şani, 15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
15 Temmuz darbe girişiminde ihanet şebekesinin namlularını millete çevirerek 251 cana kıymasının üzerinden 5 yıl geçtiğini hatırlatan Şani, 15 Temmuz gecesinde Denizli halkının direnişi ile büyük bir zaferin mimarı olduğunu, bu vesile ile şehit olanlara bir kez daha rahmet dilerken darbecileri ve destekçilerini bir kez daha lanetlediğini ifade etti. Hacı Şani yaptığı açıklamada; “Bugün ihanet çetelerinin namlularını halka çevirdiği başarısız darbe girişiminin 5. yıl dönümüdür. Genelde tüm halkımızın; özelde de Denizlili kahraman hemşerilerimizin darbeciler karşısında ortaya koyduğu tavır, destansı bir direniş olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Nasıl ki Denizli halkı kurtuluş mücadelesinde Müftü Ahmet Hulusi Bey öncülüğünde mücadele etmiş ve Ege bölgesinin kurtuluşuna vesile olmuş ise 15 Temmuz gecesinde Denizli halkı direnişi ile büyük bir zaferin mimarı olmuştur. Bu direniş, emperyalist Batı’nın uzun yıllara dayanan emellerini dumura uğratmış, Müslüman halk kendi ülkesinde bir devrim yapmıştır. Bu devrimin çalınmasına izin verilmemeli, halkı darbecilere karşı bir araya getiren ortak değerler unutulmamalıdır. Geçmişten bu yana süregelen darbe geleneğinin bitmesi için istisnasız bütün darbecilerin hak ettiği cezayı alması elzemdir.” ifadelerini kullandı.   Şani açıklamasının devamında; “Başarısız darbe girişiminin 5. yıl dönümünde; darbenin aktörü FETÖ’nün dünden bugüne neden olduğu olumsuzlukların giderilmesi için hâlâ bir adım atılmamış olması düşündürücüdür. Bir yandan darbeci hainle ile hukuk içerisinde mücadele edilirken diğer taraftan darbecilerin yaptığı haksızlık ve hukuksuzlukların neden olduğu mağduriyetler giderilmelidir. Yıllarca kolluk ile yargıyı kendi emelleri doğrultusunda kullanan bu anlayışın oluşturduğu kirli hafıza da ortadan kaldırılmalıdır. FETÖ’ye karşı devam eden süreçte, hukuk ve adalet çizgisi korunmalı, ibadet, ticaret ve ihanet tabakaları birbirine karıştırılmamalıdır. FETÖ borsası adı altında hem siyaset hem bürokrasi makamlarının yargıyı etki altına alma iddiaları titizlikle araştırılmalıdır. Suç işlememiş ve ihanet tabakasına dâhil olmamış kimselere suçlu muamelesi yapılmamalıdır. Bu anlamda atılacak tüm adımlar hukuk devleti ilkesi ve adalet çerçevesinde atılmalıdır. Bu vesile ile 251 şehidimizi rahmetle yad ederken, emperyalizm adına namluları millete çevirip 251 insanımızı katleden darbecileri ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Allah, ülkemize ve Denizli’mize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.  
HÜDA PAR Denizli İl Başkanı Hacı Şani, 15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

15 Temmuz darbe girişiminde ihanet şebekesinin namlularını millete çevirerek 251 cana kıymasının üzerinden 5 yıl geçtiğini hatırlatan Şani, 15 Temmuz gecesinde Denizli halkının direnişi ile büyük bir zaferin mimarı olduğunu, bu vesile ile şehit olanlara bir kez daha rahmet dilerken darbecileri ve destekçilerini bir kez daha lanetlediğini ifade etti.

Hacı Şani yaptığı açıklamada; “Bugün ihanet çetelerinin namlularını halka çevirdiği başarısız darbe girişiminin 5. yıl dönümüdür. Genelde tüm halkımızın; özelde de Denizlili kahraman hemşerilerimizin darbeciler karşısında ortaya koyduğu tavır, destansı bir direniş olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Nasıl ki Denizli halkı kurtuluş mücadelesinde Müftü Ahmet Hulusi Bey öncülüğünde mücadele etmiş ve Ege bölgesinin kurtuluşuna vesile olmuş ise 15 Temmuz gecesinde Denizli halkı direnişi ile büyük bir zaferin mimarı olmuştur. Bu direniş, emperyalist Batı’nın uzun yıllara dayanan emellerini dumura uğratmış, Müslüman halk kendi ülkesinde bir devrim yapmıştır. Bu devrimin çalınmasına izin verilmemeli, halkı darbecilere karşı bir araya getiren ortak değerler unutulmamalıdır. Geçmişten bu yana süregelen darbe geleneğinin bitmesi için istisnasız bütün darbecilerin hak ettiği cezayı alması elzemdir.” ifadelerini kullandı.

 

Şani açıklamasının devamında; “Başarısız darbe girişiminin 5. yıl dönümünde; darbenin aktörü FETÖ’nün dünden bugüne neden olduğu olumsuzlukların giderilmesi için hâlâ bir adım atılmamış olması düşündürücüdür. Bir yandan darbeci hainle ile hukuk içerisinde mücadele edilirken diğer taraftan darbecilerin yaptığı haksızlık ve hukuksuzlukların neden olduğu mağduriyetler giderilmelidir. Yıllarca kolluk ile yargıyı kendi emelleri doğrultusunda kullanan bu anlayışın oluşturduğu kirli hafıza da ortadan kaldırılmalıdır. FETÖ’ye karşı devam eden süreçte, hukuk ve adalet çizgisi korunmalı, ibadet, ticaret ve ihanet tabakaları birbirine karıştırılmamalıdır. FETÖ borsası adı altında hem siyaset hem bürokrasi makamlarının yargıyı etki altına alma iddiaları titizlikle araştırılmalıdır. Suç işlememiş ve ihanet tabakasına dâhil olmamış kimselere suçlu muamelesi yapılmamalıdır. Bu anlamda atılacak tüm adımlar hukuk devleti ilkesi ve adalet çerçevesinde atılmalıdır. Bu vesile ile 251 şehidimizi rahmetle yad ederken, emperyalizm adına namluları millete çevirip 251 insanımızı katleden darbecileri ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Allah, ülkemize ve Denizli’mize bir daha böyle acılar yaşatmasın.” dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kanaldenizli.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.