İKİNCİ DALGA GELİR Mİ? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

İKİNCİ DALGA GELİR Mİ?

Korona Virüs vakaları düşüşe geçtikten sonra ilk defa bu gün vaka sayısı iyileşen sayısını geçti vaka sayısı 1562 yi bulurken ölüm sayısı düşüşü devam ediyor. Peki normalleşme süreci ikinci dalgayı getirir mi soruları sorulmaya başlandı.

3 aylık korona virüs mücadelesinde Haziran başlarına doğru vaka ve ölüm sayıları hızla düşmeye başlarken. Ramazan bayramında tüm yurtta verilen sokağa çıkma yasağından sonra 1 Haziran itibari ile Normalleşme sürecine giren Türkiye 15 günlük normalleşme sürecinde tedbirsizliğin ve kurallara uymamanın faturası bu gün ki 1562 vaka ile geldi. Normalleşme sürecinden itbaren ilk defa vaka sayısı iyileşen sayısını geçti. Peki bu yükselişin sebebi tedbirsizliğin artması ve herşey tamamen bittiğinin zannedilmesi mi soruları sorulurken. Virüsün pik yapması ile İkinci dalga’nın gelmesi olası mı.

Uzmanların görüşüne göre bu kadar hızlı bir normalleşme süreci şu ana kadar gelen sürecin emeklerini boşa çıkarıracağı görüşün de özellikle Büyük kentlerden memleketlerine giden vatandaşların ve Toplu alanların kullanıma açılması ve tedbirsizliğin artması virüsün pik yapma ihtimalini güçlendirdiği kanatinde olan uzmanlar Aşı bulunana kadar Dünyanın normalleşmeye girmesinin tehlikeli olacağını vurguladılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ