KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE FLAŞ GELİŞME! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNDE FLAŞ GELİŞME!

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 10 Mart’ta tespit edildi. İlk vakanın tespit edilmesinin ardından sosyal mesafenin korunmasının güç olduğu yerler kapandı. İşveren ve çalışanların ekonomik açıdan süreçten en az hasarla çıkması için devlet pek çok ekonomik yardım yapmaya başladı. İhtiyaç sahibi ailelere 1000’er liralık ödeme yapıldı. İşverenlere kısa çalışma ödeneği konusunda destek sağlandı. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara ise nakdi destek sağlandı.

 

 

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izim maaşından yararlananlar desteklerin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Kısa çalışma ödeneği ve nakdi destek maaşları kasım ayında son kez ödenecek. İşten çıkarma yasağı ise 17 Kasım’da sona erecek. Ancak vatandaşlar söz konusu desteklerin uzayıp uzamayacağını merak ediyor. Konu hakkında şimdilik net bir açıklama olmasa da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bütçenin bu destekleri yılsonuna kadar sürdürebileceğini ifade etti.

Bakan Selçuk, “Bütün projeksiyonları yaptık, hem aralık sonuna kadar hem de daha uzun vadelerde uzatabilecek kadar bizim fonumuz var. Ancak şöyle bir durum var; Kısa Çalışma Ödeneği, hem çalışanımızı korumak hem işverenimizi korumak adına gerçekleşen böyle durumlarda kuvvetli bir mekanizma olsa da biz aslında normalleşme döneminde Normalleşme Desteği adı altında başka bir destek vermeye başladık” dedi.

 

KAYNAK: YENİ AKİT

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ