LİSEYE GEÇİŞ SINAVI LGS İPTAL EDİLECEK Mİ? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

LİSEYE GEÇİŞ SINAVI LGS İPTAL EDİLECEK Mİ?

Sınava girecek 1.8 milyon öğrenci ve velinin haber beklediği Liseye geçiş sınavı LGS , ertelenecekmi yoksa ileri bir tarihemi ertelenecek merak konusu oldu.

 

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran Cumartesi yapılacak daha önce alınan karar ile yapılacak olan sınav korona virüs sürecinin devam ettiği dönemde yapılması eleştirileri beraberinde getirdi. 27 Haziranda da yapılacak olan LGS sınavı ile yoğun ve hareketli bir haftanın ile sınavın yapılacağı, maratona az kalmasına rağmen eleştiriler ve iptal edilme beklentisi artmış durumda. Toplumdan gelen şikayetler ve beklentiler üzerine Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk konu ile ilgili son noktayı koydu. Sınavın planlanan tarihte gerçekleştirileceğini açıklayan Selçuk:

“Öğrencimiz kendi okulunda sınava girsin istiyoruz elbette ama kendi öğretmenleri gözetiminde değil, başka okullardan öğretmenlerin gözetiminde.” ifadesini kullandı.

Koronavirüs taşıyan öğrencilerin sınava girip giremeyeceğine ilişkin soruya Selçuk, “Sınav Bölge Komisyonu’na velimiz başvurabilir. Bu tür çocuklarımız varsa eğer, tabii nadir bir durum ama olması halinde komisyona başvurduklarında ayrı tedbirler alınmış, ayrı binalarda sınava girebilirler. Çocuğumuz hastanedeyse sınav hastanede olur. Görevli sayısını artırdık. 148 bin öğretmenle yaptığımız bir iş vardı. 353 bin öğretmen artık bu işi yapacak.” cevabını verdi.” diyerek tartışmalara açıklık getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ