MEB'DEN YENİ YOL HARİTASI! DEVAMSIZLIK RAPORU GELİYOR! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

MEB’DEN YENİ YOL HARİTASI! DEVAMSIZLIK RAPORU GELİYOR!

Tüm eğitim kademelerinde okullaşma ve tamamlama oranları artırılacak, devamsızlık oranları azaltılacak. Yaşanan pandemi süreci ve gelişecek yeni durumlara göre, öğrenci devamı takip edilerek devamsızlık raporu hazırlanacak.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki yılı kapsayan yol haritasında dikkat çekici hedefler yer aldı. Yol haritasında tüm eğitimin kademelerinde okullaşma oranlarının artırılması hedeflenirken, öğrencilerin Türkçe ve matematik yeterliliklerinin artırılması planlanıyor.

‘Meslekliye döner sermaye müjdesi!’

Tüm eğitim kademelerinde okullaşma ve tamamlama oranları artırılacak, devamsızlık oranları azaltılacak. Yaşanan pandemi süreci ve gelişecek yeni durumlara göre, öğrenci devamı takip edilerek devamsızlık raporu hazırlanacak. Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek Programı uygulanacak. Afet riski taşıyan okul binaları için yeniden yapım faaliyetleri yürütülecek. 100 özel eğitim sınıfı dersliği, 100 destek eğitim odası, 100 uygulama evi, 100 meslek edinme atölyesi yapılacak. 2 bin 500 okula GSM üzerinden internet erişimi sağlanacak. Mesleki ve teknik ortaöğretim bünyesindeki atölyelerin döner sermaye gelirleri yüzde 20 artırılacak.

Kaynak; Yeni Şafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ