MESİRE ALANLARI YARIN İTİBARİ İLE AÇILIYOR AMA - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

MESİRE ALANLARI YARIN İTİBARİ İLE AÇILIYOR AMA

Korona virüs vakası nedeni ile yaklaşık 2.5 aydır kapalı olan turistik yerler,mesire alanları,kafe ve restorantlar 1 haziran itibari ile açılmaya başlıyor  ama alışıla gelmiş kuralların yerine daha sıkı tedbirler alınarak  normalleşme süreci , takvim takvim ilerleyecek.

Dünyayı etkisine alan ve rutin hayat akışını durduran korona virüsü hala devam etsede vaka ve ölüm sayılarında ki düşüş normalleşmenin de ilk sinyallerini verdi. aşamalı olarak normalleşmeye gidilecek olan süreçte 2021 e kadar normal alışkanlıklarımızdan uzak kalacak olsakta, normalleşme takvimi eylül ayına kadar iyileştirilecek. Toplu alanlar da maske takma zorunluluğu ve 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı açılacak yerlerde sıkı bir şekilde denetlenerek uygulanacak bu süreçte ev de kalma çağrıları yapılacak olsada büyük ölçü de bir kısıtlamanın önümüzde ki günler de gelmesi beklenmiyor.

Turizm tesisleri saat sınırlamasına tabi olmayacak.

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye devam edecek. Gelişmelere göre kapsam ve saat ayrıca değerlendirecek. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığıyla ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırıldı.

İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamına göre;

-Kısıtlanan halka açık alan olan park ve bahçe ile rekreasyon ve piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında (plajlar) piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma faaliyetlerine (yerleşim yeri içi park/bahçelerde mangal yapmak hariç olmak üzere) belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran’dan itibaren başlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ