MÜJDE! ESNAF VE SANATKARLARIN KREDİ BORÇLARI 3 AY ERTELENDİ! | Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli

MÜJDE! ESNAF VE SANATKARLARIN KREDİ BORÇLARI 3 AY ERTELENDİ!

Koronavirüs salgını nedeniyle düşük faizli kredi kullanan esnaf ve sanatkârlara müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Esnaf ve sanatkârların Halkbank’tan kullandığı kredi borçları 3 ay ertelendi.

 

2781 nolu Cumhurbaşkanı kararı ile Covid-19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkârların, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararlar kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine dair ekli kararın yürürlüğe konulmasına 4603 sayılı kanunun 3’üncü maddesi ile 5570 sayılı kanunun 1’inci maddesi gereğince karar verilmiştir, denilerek Resmi Gazete’de yayınlandı. Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Resmi Gazete’de yayınlanan kararı sosyal medya hesabından duyurarak hayırlı olsun dedi.

Şahin Tin; “Resmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ‘Cumhurbaşkanı Kararı’ ile Halkbank’tan düşük faizli kredi kullanan Covid-19 mağduru esnaf ve sanatkârımızın ödenmeyen kredi borçları 3 ay erteleniyor. Ekonominin can damarı esnafımızın her koşulda yanındayız. Hayırlı olsun.” İfadeleri ile paylaştı.

İşte alınan karar metni şu şekilde;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ