O HASTALAR HİÇ BİR BELİRTİ GÖSTERMİYOR! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

O HASTALAR HİÇ BİR BELİRTİ GÖSTERMİYOR!

Amerika’da koronavirüs ile ilgili araştırmada bulunan doktorlar, koronavirüs taşıyan ve hiçbir belirti göstermeyen lösemi hastasının, 70 gün boyunca etrafına hastalık bulaştırdığını açıkladı.

 

 

Koronavirüs ile ilgili ürküten bir araştırma, kamuoyuna duyuruldu. Söz konusu araştırmaya göre koronavirüse yakalanan bir lösemi hastasının 70 gün boyunca etrafına virüs bulaştırdığı ortaya çıktı. Bilim insanları mevcut durumu sürprizle karşıladıklarını ancak bu tarz belirti göstermeyen insanların toplumda dolaştığının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

‘Önceki vakalardan çok daha farklı!’

Araştırmacılar, yeni karşılaşılan hastanın durumunun önceki vakalardan çok farklı olduğunu kaydetti. Daha önce belirti göstermeyen bir hastanın teşhis konulduktan 20 ve 63 gün sonra da virüs yaydığı bilinirken, yeni vaka ile birlikte bir hastanın virüs yaydığını gün sayısının 70 çıktığını belirttiler.

Belirti göstermeyen kanser hastaları var!’

Uzmanlar, bağışıklık sistemi zayıf kanser hastalarının virüsü uzun süre yayabildiğine dikkat çekerek, bu türdeki hastaların hem kendilerini güvene alması hem de toplum sağlığını güvene alması gerektiği vurguladı. Uzmanlar, tek vaka ile yorum yapmanın çok erken olduğunu belirterek, “Sadece bir hastadan sonuca ulaşmak zor olsa da elde ettiğimiz veriler; bulaşıcı virüsün uzun vadeli şekilde yayılmasının, bağışıklık sistemi kısıtlı olan belirli hastalarda bir endişe sebebi olabileceğini düşündürüyor” ifadelerini kullandı.”

Kaynak; Yeni Şafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ