OYUNCAK AYI HIRSIZI ELE VERDİ! - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

OYUNCAK AYI HIRSIZI ELE VERDİ!

Denizli’de ünlü dizi oyuncuları Uğur ve Mustafa Yıldıran kardeşlerin evi dahil onlarca evden hırsızlık  yapan şüphelinin evinden 2 kamyon çalıntı eşya çıktı. JASAT’ın, çaldığı ve araçta yanına oturttuğu  oyuncaktan yola çıkarak yakaladığı hırsızın çaldığı eşyalar, jandarma karakolunun bahçesine sığmadı. Edinilen bilgiye göre, Denizli ve ilçelerinde meydana gelen onlarca faali meçhul hırsızlık olayını  aydınlatmak için geniş çaplı bir çalışma başlatan Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç  Araştırma Timi (JASAT), son dönemlerde yapılan en büyük hırsızlık operasyonuna imza attı. Honaz,  Buldan ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle birlikte koordineli bir şekilde yürütülen  çalışmalarda, bu üç ilçe başta olmak üzere il genelinde son 3 ayda artan hırsızlık olaylarındaki  benzerlikler jandarmanın dikkatinden kaçmadı. 

Çaldığı oyuncak ayı yakalanmasını kolaylaştırdı. 

Bölgelerdeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek şüpheli bir aracı belirleyen JASAT ekipleri,  hırsızlık şüphelisi Hilmi K.’nın kimliğini belirledi. Şüphelinin girdiği bir evden çaldığı ve aracı  kullanırken yanına oturttuğu oyuncak ayıdan da yola çıkarak 3 ay yoğun bir takip yapan jandarma  ekipleri, Hilmi K.’nın Denizli merkez İlbade Mahallesi 262 Sokak’taki evine operasyon düzenledi.  Yapılan operasyonda apartmanın çatısı ve bodrumunda onlarca hırsızlık olayında çalışan yüzlerce eşya  ele geçirildi. 

Çaldığı malzemeleri çıkarmak için vinç kurmuş. 

Yaklaşık 3 yıldır özellikle bağ evleri olmak üzere birçok ilçeden hırsızlık yaptığı tespit edilen Hilmi  K’nın, çaldığı eşyaları otomobille evine getirdiği ve apartmanın dış cephesine kurduğu vinçle büyük bir  bölümünü çatıya çıkardığı anlaşıldı. Apartmanın çatısı ve bodrumundan çıkartılan yüzlerce çalıntı  malzeme 2 ayrı kamyona yüklenerek Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesine indirildi. 

Ünlü oyuncuların annesi çalınan eşyalarını yüzlercesi arasından tespit etti. 

Jandarma komutanlıklarına yapılan onlarca başvuru ve çalınan malzemelerin çokluğu nedeniyle,  eşyaların doğru teşhis edilebilmesi bahçede sergileme yapıldı. Elektronik eşyadan motorlu  makinelere, ev eşyasından oyuncağa, tarım ürünlerinden kap kaçağa, silahlardan el aletlerine kadar  sergilenen eşyalar karakolun bahçesine güçlükle sığdırıldı. Şüphelinin yakalandığı bilgisinin  verilmesinin ardından karakola gelen onlarca mağdur, yüzlerce eşya arasından kendilerine ait olanı  bulabilmek için güçlük çekti.

Son dönemin en popüler dizilerinden olan Çukur, İçerde ve Söz dizilerinin başarılı oyuncuları Uğur  Yıldıran ve Mustafa Yıldıran’ın annesi Hatice Yıldıran da, yakınlarıyla birlikte karakola gelerek  eşyalarını bularak teslim aldı. Yıldıran’ın evinden çalınan 200 kilo cevizden bilmeden satın alan bir  başka mağdur ise, aldığı ürünlerin gerçek sahibini görünce ücretini verdi. JASAT ekiplerine teşekkür  eden Hatice Yıldıran, “Eşyaların hepsini bulup getirdiler. Allah razı olsun. Televizyonum, cevizim,  elektrikli süpürgem, bazı ev eşyalarım, ne varsa alıp gitmişler” dedi. 

Mağdurlardan Ahmet Sarıkaya, “Öncelikle JASAT’a teşekkür ederim. Köyde bir bağız var. hafta sonları  vakit geçiriyoruz. Motorla testere, çanak, çömlek, ocak ne varsa götürmüşler. Evdeki eşyaların hepsini  götürmüşler. Bulunacağını düşünüyordum. Yaklaşık 1 ay önce eşyalarım çalınmıştı” derken, İbrahim  Palalı da, “Bu hırsız arkadaş, bizimle aynı iş yerinde çalışan bir arkadaş. Meğerse böyle kötü alışkanlığı  varmış. Birçok eşyayı çalmış, hatta bizimde bazı ekipmanlarımızı çalmış. Jandarmamız sağ olsun  aradılar bizi, ekipmanlarımızı teslim almaya geldik. Biz bilmeden başkalarının eşyalarını bize satmış.  Onların paralarını verdik, helalleştik” ifadelerini kullandı. 

1 ay önce çalınan buğdaylarına geri kavuşan Osman Köroğlu ise “10-15 günde bir köye gidiyorum,  bahçede çalışıyoruz. Bir gün gittiğimde kapının kırıldığını fark ettim. Her yer dağılmış. Buğdayımı  almış. 2 çuvalı yok onlar gitmiş herhalde. Jeneratör, tüfek, şarjlı sırt pompam vardı, kazan vardı. Avcı  yeleğimin cebinde 800 TL param vardı. Allah belasını versin diyelim. Jandarmaya binlerce kez  teşekkür ederim. Onlar olmazsa bizim işimiz harap zaten” şeklinde konuştu. 

Çalıntı eşyaların bulunduğu adresinde gözaltına alınan Hilmi K.’nın sorgusunun devam ettiği, yapılan  müracaatlarla birlikte mağdur sayısının da artabileceği belirtildi. Büyük bir motor firmasında ustabaşı  olarak çalıştığı öğrenilen şüphelinin, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ