"PAÜ Karahayıt Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi neden açılmıyor?" - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

“PAÜ Karahayıt Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi neden açılmıyor?”

Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği, Pamukkale Üniversitesi Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin son durumuna ilişkin basın açıklaması yaptı.

Kentimizin asırlardır taşıdığı, sağlık kenti olma özelliğini günümüzde yeniden canlandıracağına inandığımız, karahayıt bölgesinin kentsel dönüşümünü ve sağlık turizm kenti olmasına katkı sağlayacak olan Pamukkale Üniversitesi Karahayıt Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, neden bir türlü açılışı ilan edilen tarihlerde bitirilmiyor.

2011 yılında bütçeden ilk ödeneği gelen, 2017 yılı Ağustos ayında inşaatına başlanan ve son olarak, Pamukkale Ünivesitesi rektörü tarafından 17 Haziran 2019 da yapılan basın açıklamasında 10 ay sonra 2020 Nisan ayında turizm bölgesi Karahayıt ta Sağlık turizminin hizmete gireceği planlandığı açıklanan P.A.U Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi inşaatı hala devam etmektedir.

Pamukkale travertenleri, Hierapolis antik kenti, Antik havuzun günümüzdeki varlığını ne kadar çok önemsiyorsak, ne kadar çok yaşatmak istiyorsak, hastanenin varlığını ve kentimize katacaklarını da o kadar çok önemsiyoruz.

Ancak bu konuda sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz. Hastane inşaatının bitmesi ve faaliyete alınması sürekli erteleniyor, en iyi şartlarda, ödenek olduğu takdirde tam teşeküllü olarak açılmasına bir yıla yakın süre olduğuna inandığımız, fizik tedavi rehabilitasyon hastanesi açılışının ertelenmesi sağlık turizm  kenti olma hayallerimize sürekli olarak zaman kaybettiriyor.

Pandemi döneminde de gördük ki ülkemizin kaynakları 45 günde 1000 yataklı, tam teşekküllü bir salgın hastanesini faaliyete alabilecek kadar güçlüdür.

Karahayıt FTR hastanesinin bu kadar zamandır faaliyete geçememesi sadece ekonomik kısıt koşullar nedeniyle değil, olsa olsa sorumluların yeteri kadar azimli, istekli ve kararlı olmamalarından kaynaklanmaktadır.

Tarihi ve kültürümüzü koruma anlamında oluşan kamuyu ve örgütlenme bilincinin, hastane konusunda da gelişmesini, kent olarak daha gür bir ses çıkarılması gerekliliğine inanıyoruz.

Denizli’nin ideallerini gerçekleştirmesi için gerekli olan mali yeteneği, teknik yeteneği, örgütlenme yeteneği ve kültürel birikimi vardır, tamdır. Hastane konusunda ise kanuni ve bürokratik imkanların varlığı için Sayın Rektörün, Sayın Millet Vekillerinin daha fazla kararlılığı şehrimiz için elzemdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ