PEKİ MERKEZEFENDİ'NİN BUNDAN HABERİ VAR MI? - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

PEKİ MERKEZEFENDİ’NİN BUNDAN HABERİ VAR MI?

En başarılı büyükşehir merkez ilçe anketleri bu gün yayınlandı. Muhalefet yandaşı ve her seçim öncesi yayınladıkları anketler ile seçimden sonra alınan sonuçlar ile büyük saptama hataları yapan PİAR araştırma şirketi, Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ı ikinci sırada gösterdi. Peki Merkezefendili vatandaşlar bu sonuçlara ne diyor.

 

Muhalefet yanlısı PİAR araştırma şirketi her seçim öncesi algı yaratmak amacıyla paylaştığı veriler ve CHP’li belediyelerin son günlerde ortaya çıkan skandallarına karşı yayınlanan anketler kaynakları belirtilmeden yayınlanarak akıllara ortaya çıkan skandalları unutturmak adına yapıldığını getirdi.

Belediye başkanı olduğu 1 Nisan 2019 itibari ile Merkezefendi’de yandaş firmalardan daha fazla ücrete aldığı sütleri dağıtmaktan başka olağan üstü bir başarı gösteremeyen Başkan Şeniz Doğan’ın  2019 yerel seçimlerinde aldığı oy oranı %52,39 iken anket verilerinde  çarpıcı bir memnuniyet yüzdesi ile %70 oranında ikinci sırada çıkması, anketin veri kaynağının  ne olduğunu akıllara getirdi.

Muhalefet yanlısı PİAR araştırma şirketi kaynağını açıklamadan yayınladığı belediye başkanları başarı oranları listesi ile uçuk memnuniyet yüzdeleri, objektiflikten uzak ve algı yaratmak amacıyla CHP’li belediyeleri sıralamada şımartmayı başardı. Daha önce de yayınladığı anket verileri ile seçimlerden sonra alınan sonuçların, yayınlanan anketler ile mukayase edilemeyecek sapmada olmasına rağmen yüzü kızarmayan araştırma şirketi 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerin’de Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunu %30 bandında Meral Akşener’in oyunu ise %20 bandın da gösteren araştırma şirketi, yayınladığı belediye başkanları başarı grafiğinde de ne kadar sahici olduğunu bir kez daha kanıtladı.

 

2018 Cumhurbaşkanlığı seçileri öncesi PİAR  araştırma şirketinin anketi

gorsel2-003.jpg

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ