SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜCRETSİZ ULAŞIMDAN FAYDALANMAYA DEVAM EDECEK - Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
Kanal Denizli | Denizli Haber | Haber Denizli
SON HABERLER

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÜCRETSİZ ULAŞIMDAN FAYDALANMAYA DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mayıs 2020 tarihinde imzalanan karar gereği misafirhanelerde ve kamu sosyal tesislerinde ücretsiz konaklayan sağlık çalışanlarının konaklama süresi 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

 

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile mesai kaybını önlemek, zaman tasarrufu sağlamak ve yapılacak çağrılara süratle icabet etmek amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın bulunan eğitim ve dinlenme tesisleri hariç, misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden yararlanmak isteyen sağlık personeli ile görevli olduğu sağlık kuruluşundan başka bir yere görevlendirilenlere 31 Mayıs’a kadar sağlanan tesislerden ücretsiz yararlanma imkanı, 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Resmi Gazete’de yayımlanan kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Tin; “Misafirhanelerde ve kamu sosyal tesislerinde ücretsiz konaklayan sağlık çalışanlarımızın konaklama süresi Cumhurbaşkanı kararıyla 31.08.2020 tarihine uzatıldı. Salgın illetiyle mücadelede gayretle çalışarak tarihi başarıya imza atan sağlık çalışanlarımızın haklarını ödeyemeyiz” ifadelerine yer verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ