Güncel (KDH) - Kanal Denizli | Haber Girişi: 22.10.2021 - 18:14, Güncelleme: 22.10.2021 - 18:14

SAĞLIK - SEN Denizli İl Divan Toplantısı gerçekleşti

 

SAĞLIK - SEN Denizli İl Divan Toplantısı gerçekleşti

SAĞLIK- SEN Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Denizli Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısına katıldı.
Genel Başkan Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kentte çeşitli temaslarda bulundu. Toplantıya Sağlık-Sen Denizli Kurucu Başkanı Dr. Ali Tatar, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer, Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, kurum temsilcileri ve teşkilat mensupları da katıldı. Genel Başkan Semih Durmuş İl Divan Toplantısındaki konuşmasına toplu sözleşme sürecinde kendilerine her daim destek olan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başlayan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına yoğun bir çalışma sürecinin sonunda sahanın talepleri ile gittiklerini anlattı. Durmuş, “Sağlık-Sen olarak, toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için büyük bir mücadele verdik. Taleplerimizi muhataplarımıza teferruatlarıyla birlikte ilettik. Sonuç olarak çalışanları memnun eden kazanımların altına imzamızı attık” diye konuştu. Sağlık-Sen’in mücadelesinin tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmak için olduğuna vurgu yapan Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın desteğiyle genel yetkili sendika olarak büyük bir davanın sorumluluğu ile mücadelemize devam ediyoruz. Sendikal hareketimizin odak noktası her zaman çalışanlarımızın çıkarları oldu. Onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunuyoruz. Bizler, inandığımız davadan asla taviz vermeyiz. Devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyoruz” diye konuştu. Dün olduğu gibi bugün de eşitlik, hakkaniyet ve adalet misyonuyla hareket ettiklerini dile getiren Durmuş, fedakarlık timsali sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını alabilmeleri için son ana kadar mücadele edeceklerini kaydetti.   Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ise yaptığı konuşmada 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin bilgi verdi. Dural, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın dertlerini, sorunlarını ve taleplerini bilerek masaya gittik. Uzunca süren bir çalışma neticesinde taleplerimizi belirledik. Tarihi kazanımların altına imzamızı attık. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan şube başkanlarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde korkmadan mücadele ettiğini söyleyen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, “Herkes evine kapanırken sağlık çalışanlarımız mücadeleden asla geri durmadı. Zorlu bir pandemi süreciyle 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına gidildi. Verilen emek ve mücadele sayesinde önemli kazanımlar elde ettik. Sahadan alınan taleplerle toplu sözleşme masasına gidildi ve değerli kazanımlar elde edildi. Bu kazanımları bize sağlayan Genel Başkanımız Semih Durmuş ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
SAĞLIK- SEN Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Denizli Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısına katıldı.

Genel Başkan Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kentte çeşitli temaslarda bulundu.

Toplantıya Sağlık-Sen Denizli Kurucu Başkanı Dr. Ali Tatar, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer, Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, kurum temsilcileri ve teşkilat mensupları da katıldı.

Genel Başkan Semih Durmuş İl Divan Toplantısındaki konuşmasına toplu sözleşme sürecinde kendilerine her daim destek olan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başlayan Durmuş, 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına yoğun bir çalışma sürecinin sonunda sahanın talepleri ile gittiklerini anlattı. Durmuş, “Sağlık-Sen olarak, toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız için büyük bir mücadele verdik. Taleplerimizi muhataplarımıza teferruatlarıyla birlikte ilettik. Sonuç olarak çalışanları memnun eden kazanımların altına imzamızı attık” diye konuştu.

Sağlık-Sen’in mücadelesinin tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmak için olduğuna vurgu yapan Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın desteğiyle genel yetkili sendika olarak büyük bir davanın sorumluluğu ile mücadelemize devam ediyoruz. Sendikal hareketimizin odak noktası her zaman çalışanlarımızın çıkarları oldu. Onurluca, eğilmeden, kırmadan ve dökmeden alın terinin hakkını savunuyoruz. Bizler, inandığımız davadan asla taviz vermeyiz. Devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyoruz” diye konuştu.

Dün olduğu gibi bugün de eşitlik, hakkaniyet ve adalet misyonuyla hareket ettiklerini dile getiren Durmuş, fedakarlık timsali sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını alabilmeleri için son ana kadar mücadele edeceklerini kaydetti.

 

Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ise yaptığı konuşmada 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin bilgi verdi. Dural, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın dertlerini, sorunlarını ve taleplerini bilerek masaya gittik. Uzunca süren bir çalışma neticesinde taleplerimizi belirledik. Tarihi kazanımların altına imzamızı attık. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan şube başkanlarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde korkmadan mücadele ettiğini söyleyen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, “Herkes evine kapanırken sağlık çalışanlarımız mücadeleden asla geri durmadı. Zorlu bir pandemi süreciyle 6. Dönem Toplu Sözleşme masasına gidildi. Verilen emek ve mücadele sayesinde önemli kazanımlar elde ettik. Sahadan alınan taleplerle toplu sözleşme masasına gidildi ve değerli kazanımlar elde edildi. Bu kazanımları bize sağlayan Genel Başkanımız Semih Durmuş ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kanaldenizli.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.